bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1, Na podzim 2016, během presentační akce společnosti Sport Import ([url=odkaz]https://www.sportimport.cz/[/url]) jsem se blíže seznámil s Petrem Novákem, dlouholetým úspěšným amatérským cyklistou, doktorem v oboru biochemie a spoluzakladatelem týmu/projektu Sport Races ([url=odkaz](https://www.sportraces.cz/[/url]). Jednou z jeho náplní v týmu je poskytování kompletních tréninkových „služeb“ jak výkonnostním, tak hobby sportovcům. Zaujalo mne možné spojení „systematického“ zatěžování mého více jak čtyřicetiletého těla a kožní choroby (vady), kterou trpím více jak dvacet let.
S Petrem se domluvili na spolupráci i moji kamarádi Pavel a Michal, s kterými jsem shodou okolností absolvoval i tři ročníky ultravytrvaleckého seriálu závodů na 24 hodin MTB v kategorii dvojic. Bohužel nevydrželi absolvovat tréninkově celou sezónu 2017 v poměrně časově a „organizačně“ náročném systému, který je potřeba zakomponovat do každodenního života neprofesionálního sportovce.
Ostrá spolupráce započala schůzkou s Petrem, který ze mne „vytahal“ potřebné informace. I přesto, že se bude jednat o dnes velmi populární tréninky na dálku, přes net, tak upřednostňuje individuální plánování přímo určené na daného člověka. Na schůzce jsme si ujasnili jak takový přístup bude vypadat a již nyní můžu říct, že fungoval téměř bezchybně. Z kraje prosince jsme si nechali udělat laktátové testy. Můj celkový výsledek shrnul vyšetřující doktor do jedné věty:
Zatím nízký výkon na obou prazích s nízkým zapracováním na obou prazích, již od prvních
stupňů výrazná glykolytická aktivita, nízká ekonomika šlapání.
Informace z toho plynoucí pro mne a trenéra – je co zlepšovat.
První závod pod „dohledem“ následoval 3 dny po zátěžových testech (4.12.), a to 30 km Běhu na Býčí skálu, což se trenérovi z důvodu krátké doby přípravy nelíbilo. Bylo mi to jasné, ale kultovka je kultovka (více jak 50 ročníků). Závod jsem odběhl v osobáku i přes moje různorodé pocity k instrukcím trenéra: “.......jak můžu ku..a držet tep v AP při sedmi kilometrovým stoupání........a tří kilometrovým 30 stupňovým seběhu!........10 kilometrů asfaltu, snad udržím ten debilní tep v mezích..........jééé, 10 km do cíle a v nejtěžším stoupání předbíhám lidi........týýýý jo, sedm kilometrů do cíle a 20 minut k dobru.........sakra, nohy, svaly, šlachy, všechno cítím, to není dobrý!...........3 km do cíle osobáček +5 min..........jak mám sakra zrychlit, když nejdou nohy, neposlouchají, trenére, ty nevíš která bije, ku..a..........cíl a …....minuta v osobáku!“
Hlavním zaměřením je ale cyklistika a pro sezónu 2017 jsem si určil dva vrcholy – (na podzim ještě neplánovanou) účast na Mistrovství světa v 24 MTB hodinovce organizace WEMBO a silniční Mistrovství střední Evropy v závodě Tatry tour. Nemám čas trénovat několik hodin v kuse ani o víkendu, proto mi byla naordinována intenzita, kratší tréninky 6x týdně, zejména cestami do a z práce. Po třech měsících jsem měl chu s tím prásknout. Najednou toho bylo na mě moc – práce, doma práce, tuhá zima, návraty za tmy v mrazu, hledáni způsobu jak vše skloubit. řešení se najde vždy, když chcete a jako bonus máte doma spřízněné duše. Já chtěl a mněl. V dubnu jsem uspořádal bikové soustředění, bohužel po něm srážka s autem (moje vůbec první na kole po 18 letech ježdění) málem pohřbila všechny cyklistické plány. Naštěstí nepohřbila mne, moje tělo, moje odhodlání. Na doporučení lékaře (nadšeného cyklisty!) i trenéra jsem dal vale fyzické námaze, fixoval, hojil, tejpoval, poslouchal tělo a po jeho impulzu jsme opět najeli na trénink. Bohužel jsme nemohli udělat nové testy po zimní přípravě, ale jako praktický test se jevil květnový závod Jihlavské 24 MTB, který jsme s Michalem absolvovali ([url=odkaz]https://www.bs-bike.eu/blog/tipy-na-vyjizdky-vylety/wembo-2017-world-solo-24-champs-icast-jihlavska-24-mtb[/url]). Cítil jsem se nečekaně dobře. Lupénka neprotestovala, biologická léčba ve spojení s tréninkem se na ní nijak negativně neprojevovala. Testy krve prováděné 2x do roka, včetně testů na TBC nezaznamenaly změn. Tlak krve už mám nějaký ten rok jako děcko (120-110/70). Zvyšujeme intenzitu (s přihlédnutím ke zranění), v systému šest dnů trénink, pondělí volno, do toho silová příprava u nás na statku (lepší než zvedání železa ve vydýchané posilce plné městských dřevorubců). 90% tréninku se odehrávalo na silničním kole, na kterém jste schopni v kratším čase objet větší objem a lépe se trénuje v konstantní kadenci. Zásadní věcí pro efektivní trénink je strava a odpočinek. Součástí boje s lupenkou byla i změna stravování a spát chodím brzo. V těchto směrech se na mne trenér mohl spolehnout a žádné zásadní rady mi nedával. Rád bych zdůraznil pro ty, co si nechtějí svůj koníček zprotivit (a to se v případě systematické přípravy může stát velmi rychle), aby měli stále na vědomí, že nejsou profesionálové. Koníček, hobby, sport má bavit, zocelovat ducha, tělo, být společníkem v odreagování se od každodenních poviností. A když si navíc platíte trenéra, který pružně reaguje na Vaše nutné změny, neměl by být problém domluvit harmonogram tréninků tak, aby nedošlo k přetrénování, znechucení, nebo přímo k odporu (Kolo? Už v životě! Do šrotu s ním!). V případě nuceného výpadku v přípravě, tak jako se stalo u mne, není nutno propadat zoufalství ze stráty výkonosti. Naopak může neplánovaná přestávka tělu pomoci a současně Vás upozornit na naši smrtelnost.
Po Jihlavě jsme měli na dopilování formy cca 14 dnů. Samotný svěák se mi jel naprosto skvostně ([url=odkaz]https://www.bs-bike.eu/blog/tipy-na-vyjizdky-vylety/wembo-2017-world-solo-24-champs-iicast-finale-ligure-2-36[/url]). Počet najetých kilometrů od listopadu a samotný trénink přinesli svoje první šavnatější ovoce. Po MS v Itálii dodržuji slib daný doktorovi a dávám další zdravotní přestávku zaměřenou na zpevnění poraněného místa a regeneraci. Další vrchol mne čeká začátkem září, a to ve zcela odlišné disciplíně. Přesto nebyla nutná žádná větší změna a jedeme dál v zaběhnutém formátu. Lehce, opět dle času, přidáváme na objemu. Kdo nemá na silnic najeto, horko těžko zvládne držet tempo s ortodox silničáři na dvouset kilometrovém závodě. Jeden z přípravných závodů byla i silniční časovka, kterou jsem snad 11 let neabsolvoval! Jako trénink intenzity a mojí psychiky, optimum.
Mezitím se činnost Sport Reaces úspěšně rozrůstala a současně s ní i zaneprázdnění Petra Nováka. Proto jsme doplnili k vyplňovanému tréninkovému deníku a chatové komunikaci na FB navíc vyplňování sdílené Google tabulky. Trenér neřešil počet najetých kilometrů za tréninkovou jednotku, spíš splnění plánu intenzity a času. Úspěšně se bráním watmeteru, přesnému „bonzákovi“, bez kterého se dnes neobejdou snad ani amatéřští, výkonostní cyklisté. Já jedu pořád na tepák a pocit.
Závod Tatry tour se jel v pro mě zlých podmínkách ([url=odkaz]https://www.bs-bike.eu/blog/tipy-na-vyjizdky-vylety/tatry-tour-2017-292017-horny-smokovec-slovensko-polsko[/url]). Rozjetí před závodem, které se pro mne stává samozřejmostí (rozjetí/rozběhnutí pro vyplavení laktátu a zahřátí těla do závodního módu) proběhlo na výbornou. V závodě jsem z části doplatil na nevyježděnost v silničních závodech, z části na naprosté prochladnutí prstů na rukou. Na druhou stranu jsem byl překvapen, co moje tělo dokáže zajet. Výsledkově se nejednalo o úplný propadák, časově to mohlo být určitě o dvě desítky minut lepší a technika jízdy je opravdu rozdílná oproti bikům (ale z terénu se mi jednou náramě hodila). Je dobře, že se mám pořád v čem zlepšovat.
Závěr sezóny a odpočinek jsem si naplánoval jako každoročně na polovinu října, po závodě Soběšická mulda (zavírák brněnské bikové sezóny). Bříza míní, trenér mění. Žádný odpočinek, ještě 14 dnů ježdění a v intenzitách! Potom si můžu válet šunky. Tělo je tak prý připraveno, po nasbírání potřebné energie volnem, plynule navázat na přípravu do další sezóny.
Po sezóně došlo na témata zda mít, či nemít trenéra, potažmo na výhody, či nevýhody systematického tréninku a v neposlední řadě, co mi tento způsob přípravy vlastně přinesl. Úvodem bylo řečeno, že Petr Novák a jeho kolegové ve Sport Races se zaměřují na přípravu kohokoliv, kdo má zájem zlepšovat svoji výkonnost, fyzičku, nebo prostě cítí určitý odstup od zhýčkaného způsobu života a neví sám, jak pojmout zlepšování kondice a potažmo ducha (je, nebo není?). Mít trenéra je v mnoha směrech pohodlnější a jednodušší, než si přípravu řídit sám. Vyjma těch, co jsou v tomto směru študovaní, nebo jsou natolik šikovní, samostatní a časově nevytížení, že si vše sestaví sami. Amatérský cyklista s výsledkovými ambicemi, pracující a s tolerantní rodinou, se minimálně bez konzultací neobejde. U cyklistů bez výsledkových priorit, bude pro nebo proti spolupráci s trenérem rozhodovat několik činitelů. Prvotně se nejedná o levnou záležitost (peníze budou, my nebudeme – říká můj taka), zadruhé nemusí vyhovovat komunikace na dálku, o hledání prostoru k trénování jsem se zmiňoval a důležitá je také samotná osoba trenéra, jeho věrohodnost, znalost, zkušenost, flexibilita v komunikaci, způsob vyjadřování se a jednání se svěřencem. Za mně výborný (Petře Nováku). Systematický trénink? Chcete-li se ve svém sportování a závodění někam posunout, zvýšit výkonnost a odolnost těla, pak ano. Něco jako v zaměstnání, práci. Vnesete do náplně práce určitý systém, postupně budete přidávat další postupy, objevovat nové možnosti, práce se obohatí, nestane se nudnou, stereotipní, rutinní, pro obživu nutnou činností. Když se daří, přináší radost, cítíte se sebevědomnější, zvládáte plno činností, které jste na začátku nedokázali a bez určitého hlavu patu majícího postupu, by jste se k nim možná ani nedostali. Jízda na kole směřovaná k závodění bez cíleného tréninku, je pouze vožení se na kole (to mi řekl trenér zkraje spolupráce a já velmi rychle přišel na to, že nemachruje). Až trénink, který má právě tu hlavu/patu, ve Vás otevře a objeví skutečné fyzické a také mentální hranice (když „neojebáváte“, to je ale čistě Váš problém, Vaše svědomí). Systematický trénink mě posunul dál, minimálně fyzicky. Zejména v rychlosti a v pohybu ve vyšších intenzitách. Před pár roky u mne došlo k spontánímu pneumotoraxu pravé plíce, přestal jsem věřit na práci mého těla v těchto intenzitách. Teď už mu věřím, ale naslouchám jeho potřebám ještě více. Vzhledem k věku a zkušenostem, závodím nyní spíš hlavou. A když k tomu přidám i určitou výkonnost, užívám si závodění ještě více. Psoriasa tímto způsobem přípravy taky nijak neutrpěla, takže první zkušenost s trénováním pod „dohledem“ hodnotím velmi kladně. Rozhodl jsem se tedy nadále pokračovat pod vedením Petra Nováka.

[b]P.S. Bohužel, nebo bohudík (?), člověk míní, osud (nebo příroda) mění............ Alespoň pro rok 2018.[/b]
)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [229] : replace_text_format( Na podzim 2016, během presentační akce společnosti Sport Import ([url=odkaz]https://www.sportimport.cz/[/url]) jsem se blíže seznámil s Petrem Novákem, dlouholetým úspěšným amatérským cyklistou, doktorem v oboru biochemie a spoluzakladatelem týmu/projektu Sport Races ([url=odkaz](https://www.sportraces.cz/[/url]). Jednou z jeho náplní v týmu je poskytování kompletních tréninkových „služeb“ jak výkonnostním, tak hobby sportovcům. Zaujalo mne možné spojení „systematického“ zatěžování mého více jak čtyřicetiletého těla a kožní choroby (vady), kterou trpím více jak dvacet let.
S Petrem se domluvili na spolupráci i moji kamarádi Pavel a Michal, s kterými jsem shodou okolností absolvoval i tři ročníky ultravytrvaleckého seriálu závodů na 24 hodin MTB v kategorii dvojic. Bohužel nevydrželi absolvovat tréninkově celou sezónu 2017 v poměrně časově a „organizačně“ náročném systému, který je potřeba zakomponovat do každodenního života neprofesionálního sportovce.
Ostrá spolupráce započala schůzkou s Petrem, který ze mne „vytahal“ potřebné informace. I přesto, že se bude jednat o dnes velmi populární tréninky na dálku, přes net, tak upřednostňuje individuální plánování přímo určené na daného člověka. Na schůzce jsme si ujasnili jak takový přístup bude vypadat a již nyní můžu říct, že fungoval téměř bezchybně. Z kraje prosince jsme si nechali udělat laktátové testy. Můj celkový výsledek shrnul vyšetřující doktor do jedné věty:
Zatím nízký výkon na obou prazích s nízkým zapracováním na obou prazích, již od prvních
stupňů výrazná glykolytická aktivita, nízká ekonomika šlapání.
Informace z toho plynoucí pro mne a trenéra – je co zlepšovat.
První závod pod „dohledem“ následoval 3 dny po zátěžových testech (4.12.), a to 30 km Běhu na Býčí skálu, což se trenérovi z důvodu krátké doby přípravy nelíbilo. Bylo mi to jasné, ale kultovka je kultovka (více jak 50 ročníků). Závod jsem odběhl v osobáku i přes moje různorodé pocity k instrukcím trenéra: “.......jak můžu ku..a držet tep v AP při sedmi kilometrovým stoupání........a tří kilometrovým 30 stupňovým seběhu!........10 kilometrů asfaltu, snad udržím ten debilní tep v mezích..........jééé, 10 km do cíle a v nejtěžším stoupání předbíhám lidi........týýýý jo, sedm kilometrů do cíle a 20 minut k dobru.........sakra, nohy, svaly, šlachy, všechno cítím, to není dobrý!...........3 km do cíle osobáček +5 min..........jak mám sakra zrychlit, když nejdou nohy, neposlouchají, trenére, ty nevíš která bije, ku..a..........cíl a …....minuta v osobáku!“
Hlavním zaměřením je ale cyklistika a pro sezónu 2017 jsem si určil dva vrcholy – (na podzim ještě neplánovanou) účast na Mistrovství světa v 24 MTB hodinovce organizace WEMBO a silniční Mistrovství střední Evropy v závodě Tatry tour. Nemám čas trénovat několik hodin v kuse ani o víkendu, proto mi byla naordinována intenzita, kratší tréninky 6x týdně, zejména cestami do a z práce. Po třech měsících jsem měl chu s tím prásknout. Najednou toho bylo na mě moc – práce, doma práce, tuhá zima, návraty za tmy v mrazu, hledáni způsobu jak vše skloubit. řešení se najde vždy, když chcete a jako bonus máte doma spřízněné duše. Já chtěl a mněl. V dubnu jsem uspořádal bikové soustředění, bohužel po něm srážka s autem (moje vůbec první na kole po 18 letech ježdění) málem pohřbila všechny cyklistické plány. Naštěstí nepohřbila mne, moje tělo, moje odhodlání. Na doporučení lékaře (nadšeného cyklisty!) i trenéra jsem dal vale fyzické námaze, fixoval, hojil, tejpoval, poslouchal tělo a po jeho impulzu jsme opět najeli na trénink. Bohužel jsme nemohli udělat nové testy po zimní přípravě, ale jako praktický test se jevil květnový závod Jihlavské 24 MTB, který jsme s Michalem absolvovali ([url=odkaz]https://www.bs-bike.eu/blog/tipy-na-vyjizdky-vylety/wembo-2017-world-solo-24-champs-icast-jihlavska-24-mtb[/url]). Cítil jsem se nečekaně dobře. Lupénka neprotestovala, biologická léčba ve spojení s tréninkem se na ní nijak negativně neprojevovala. Testy krve prováděné 2x do roka, včetně testů na TBC nezaznamenaly změn. Tlak krve už mám nějaký ten rok jako děcko (120-110/70). Zvyšujeme intenzitu (s přihlédnutím ke zranění), v systému šest dnů trénink, pondělí volno, do toho silová příprava u nás na statku (lepší než zvedání železa ve vydýchané posilce plné městských dřevorubců). 90% tréninku se odehrávalo na silničním kole, na kterém jste schopni v kratším čase objet větší objem a lépe se trénuje v konstantní kadenci. Zásadní věcí pro efektivní trénink je strava a odpočinek. Součástí boje s lupenkou byla i změna stravování a spát chodím brzo. V těchto směrech se na mne trenér mohl spolehnout a žádné zásadní rady mi nedával. Rád bych zdůraznil pro ty, co si nechtějí svůj koníček zprotivit (a to se v případě systematické přípravy může stát velmi rychle), aby měli stále na vědomí, že nejsou profesionálové. Koníček, hobby, sport má bavit, zocelovat ducha, tělo, být společníkem v odreagování se od každodenních poviností. A když si navíc platíte trenéra, který pružně reaguje na Vaše nutné změny, neměl by být problém domluvit harmonogram tréninků tak, aby nedošlo k přetrénování, znechucení, nebo přímo k odporu (Kolo? Už v životě! Do šrotu s ním!). V případě nuceného výpadku v přípravě, tak jako se stalo u mne, není nutno propadat zoufalství ze stráty výkonosti. Naopak může neplánovaná přestávka tělu pomoci a současně Vás upozornit na naši smrtelnost.
Po Jihlavě jsme měli na dopilování formy cca 14 dnů. Samotný svěák se mi jel naprosto skvostně ([url=odkaz]https://www.bs-bike.eu/blog/tipy-na-vyjizdky-vylety/wembo-2017-world-solo-24-champs-iicast-finale-ligure-2-36[/url]). Počet najetých kilometrů od listopadu a samotný trénink přinesli svoje první šavnatější ovoce. Po MS v Itálii dodržuji slib daný doktorovi a dávám další zdravotní přestávku zaměřenou na zpevnění poraněného místa a regeneraci. Další vrchol mne čeká začátkem září, a to ve zcela odlišné disciplíně. Přesto nebyla nutná žádná větší změna a jedeme dál v zaběhnutém formátu. Lehce, opět dle času, přidáváme na objemu. Kdo nemá na silnic najeto, horko těžko zvládne držet tempo s ortodox silničáři na dvouset kilometrovém závodě. Jeden z přípravných závodů byla i silniční časovka, kterou jsem snad 11 let neabsolvoval! Jako trénink intenzity a mojí psychiky, optimum.
Mezitím se činnost Sport Reaces úspěšně rozrůstala a současně s ní i zaneprázdnění Petra Nováka. Proto jsme doplnili k vyplňovanému tréninkovému deníku a chatové komunikaci na FB navíc vyplňování sdílené Google tabulky. Trenér neřešil počet najetých kilometrů za tréninkovou jednotku, spíš splnění plánu intenzity a času. Úspěšně se bráním watmeteru, přesnému „bonzákovi“, bez kterého se dnes neobejdou snad ani amatéřští, výkonostní cyklisté. Já jedu pořád na tepák a pocit.
Závod Tatry tour se jel v pro mě zlých podmínkách ([url=odkaz]https://www.bs-bike.eu/blog/tipy-na-vyjizdky-vylety/tatry-tour-2017-292017-horny-smokovec-slovensko-polsko[/url]). Rozjetí před závodem, které se pro mne stává samozřejmostí (rozjetí/rozběhnutí pro vyplavení laktátu a zahřátí těla do závodního módu) proběhlo na výbornou. V závodě jsem z části doplatil na nevyježděnost v silničních závodech, z části na naprosté prochladnutí prstů na rukou. Na druhou stranu jsem byl překvapen, co moje tělo dokáže zajet. Výsledkově se nejednalo o úplný propadák, časově to mohlo být určitě o dvě desítky minut lepší a technika jízdy je opravdu rozdílná oproti bikům (ale z terénu se mi jednou náramě hodila). Je dobře, že se mám pořád v čem zlepšovat.
Závěr sezóny a odpočinek jsem si naplánoval jako každoročně na polovinu října, po závodě Soběšická mulda (zavírák brněnské bikové sezóny). Bříza míní, trenér mění. Žádný odpočinek, ještě 14 dnů ježdění a v intenzitách! Potom si můžu válet šunky. Tělo je tak prý připraveno, po nasbírání potřebné energie volnem, plynule navázat na přípravu do další sezóny.
Po sezóně došlo na témata zda mít, či nemít trenéra, potažmo na výhody, či nevýhody systematického tréninku a v neposlední řadě, co mi tento způsob přípravy vlastně přinesl. Úvodem bylo řečeno, že Petr Novák a jeho kolegové ve Sport Races se zaměřují na přípravu kohokoliv, kdo má zájem zlepšovat svoji výkonnost, fyzičku, nebo prostě cítí určitý odstup od zhýčkaného způsobu života a neví sám, jak pojmout zlepšování kondice a potažmo ducha (je, nebo není?). Mít trenéra je v mnoha směrech pohodlnější a jednodušší, než si přípravu řídit sám. Vyjma těch, co jsou v tomto směru študovaní, nebo jsou natolik šikovní, samostatní a časově nevytížení, že si vše sestaví sami. Amatérský cyklista s výsledkovými ambicemi, pracující a s tolerantní rodinou, se minimálně bez konzultací neobejde. U cyklistů bez výsledkových priorit, bude pro nebo proti spolupráci s trenérem rozhodovat několik činitelů. Prvotně se nejedná o levnou záležitost (peníze budou, my nebudeme – říká můj taka), zadruhé nemusí vyhovovat komunikace na dálku, o hledání prostoru k trénování jsem se zmiňoval a důležitá je také samotná osoba trenéra, jeho věrohodnost, znalost, zkušenost, flexibilita v komunikaci, způsob vyjadřování se a jednání se svěřencem. Za mně výborný (Petře Nováku). Systematický trénink? Chcete-li se ve svém sportování a závodění někam posunout, zvýšit výkonnost a odolnost těla, pak ano. Něco jako v zaměstnání, práci. Vnesete do náplně práce určitý systém, postupně budete přidávat další postupy, objevovat nové možnosti, práce se obohatí, nestane se nudnou, stereotipní, rutinní, pro obživu nutnou činností. Když se daří, přináší radost, cítíte se sebevědomnější, zvládáte plno činností, které jste na začátku nedokázali a bez určitého hlavu patu majícího postupu, by jste se k nim možná ani nedostali. Jízda na kole směřovaná k závodění bez cíleného tréninku, je pouze vožení se na kole (to mi řekl trenér zkraje spolupráce a já velmi rychle přišel na to, že nemachruje). Až trénink, který má právě tu hlavu/patu, ve Vás otevře a objeví skutečné fyzické a také mentální hranice (když „neojebáváte“, to je ale čistě Váš problém, Vaše svědomí). Systematický trénink mě posunul dál, minimálně fyzicky. Zejména v rychlosti a v pohybu ve vyšších intenzitách. Před pár roky u mne došlo k spontánímu pneumotoraxu pravé plíce, přestal jsem věřit na práci mého těla v těchto intenzitách. Teď už mu věřím, ale naslouchám jeho potřebám ještě více. Vzhledem k věku a zkušenostem, závodím nyní spíš hlavou. A když k tomu přidám i určitou výkonnost, užívám si závodění ještě více. Psoriasa tímto způsobem přípravy taky nijak neutrpěla, takže první zkušenost s trénováním pod „dohledem“ hodnotím velmi kladně. Rozhodl jsem se tedy nadále pokračovat pod vedením Petra Nováka.

[b]P.S. Bohužel, nebo bohudík (?), člověk míní, osud (nebo příroda) mění............ Alespoň pro rok 2018.[/b]
, 5584)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1,

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [237] : replace_text_format(

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1, Přesně po roce jsem se rozhodl (opět echo Marka Chuděje) absolvovat víkendový soustřeďko v Lanžhotě, který každoročně pořádá rodina Mlynářovic, vždy od čtvrtka do neděle, čtyři víkendy. Loni se najetých 724 km osvědčilo, tak proč ne. Hlavně jedete s klukama, co to umí na silnici poměrně dost slušně (nějací eliáci, masters a naděje naší silniční cyklistiky ze severu Moravy). Rozhodil jsem pár desítek emailů, jestli do toho jde ještě někdo. Ozval se jen Pája, kterej jezdí rok, z toho dal dva malý silniční závody. Trošku jsem ho zasvětil do problematiky my (amatéři) versus profíci při najíždění objemů...... a vůbec. Musím se přiznat, že jsem se týden před soustřeďkem modlil, aby tam neudělal nějakou volovinu. Dopředu můžu říct - neudělal.
Tréninky jsem pojal stejně jako loni, tzn. dojíždět pokud možno po vlastní ose a zpět vlakem. Lanžhot od Rajhradu je 56 km, člověk trošku ušetří za ubytko a jídlo (i když ceny a porce jídla prý velmi slušný – 160 noc + 140 polopenze) a ještě namotá pěkně z čerstva po ránu nějakej ten kilák navíc.

1. den
Trénink měl začít v 13 hod. Do Lanžhota se dopoledne všichni sjížděli a v poledne měli oběd. S Pájou jsme vyrazili v 10 hod od pumpy ve Vojkovicích, v Podivíně zahnuli přes Lednici, Břeclav do Lanžhota. Už po cestě dává Mara zprávu o posunutí výjezdu na 13:30. Natahujeme do slovenských Kút a zpět. V 13:30 nohy cítili krásných cca 80 km. Seznamovačka s klukama, hlavně Pája, já většinu znal. Převládaly dresy týmu z ACK St. Ves n. Ondřejnicí. Opět byly rozlišený kategorie. My jeli v jedničce, která čítala devět lidí (eliáci, moins de 23, masters, junioři.....a my dva). Mrskala se klasika Slovensko, Rakousko. Kúty jsme dnes dali 4x. Úplně nejvíc jsem se těšil na rakouský silnice a řidiče. Prostě jinej svět. Slováci se taky zlepšují. A Češi? Než jsme s Pájem dojeli do Lanžhota, třikrát nás protroubili a dvakrát atakovali. Rakousko = 0, SK = 0 (a to nás jelo devět). Závěr tradiční z loňska, stíhačka na vlak. Pája už toho měl dost, tak ho Vilda vzal na nádr autem. Ve vlaku regeneračka, protahovačka, škopíček. KM = já 221, Pája 206

2. den
Dnes jedeme vlakem, vyráži se už v devět, což bych nedával, páč je potřeba hodit malýho do MŠ. Začátek byl „dobrej“. Zvyk odjezdu vlaku v 7:35 směr Brno se málem vymstil (směr Břeclav 7:25), takže jsem nestačil cviknout jízdenku, naštěstí v Hrušovanech byl čas a tolerantní průvodčí. Pavlík byl v klidu, současně tlačil kolo a popíjel horkou čokoládu, potom vše nacpal do vagónu a jelo se. Nevypadal sice zrovna čerstvě, ale rozjetí z Břeclavi do Lanžhota ho probere. Přibyly další cyklistický naděje (myslím že bráši Hynkovi), na hranicích z říší přibíráme Zdeňka Mlynáře a mrskáme na fajne silnice. Mlyny nás protahuje různýma únikovkama, nahoru dolů, ale nádherný. Po dvanácté nabíráme jeho týmovýho kolegu (Focus tým, kolega jezdí masters prý 4 roky a dupe jak sviňa), něco ještě objedeme a v Mikulově dáváme oběd. Hledání vhodné restauračky se mění na vrchařskou etapu s prohlídkou historické části města. Pája je dost vykašenej, tak mu jídlo prospěje a nakonec i donutí přehodnotit rozhodnutí o odloučení se. Bez Mlynyho se vracíme do říše s ukrutnýma bolestma způsobenýma mlíkem ve ztuhlých svalech. V Reinthalu se odlučujeme a pádíme na vlak. Navzájem si pogratulujeme, mám radost, že to Pája nezabalil, ale...... KM = oba 198.

3. den
V 6:45 hod. sedám na svýho Treka, přitlačím bolavej zadek na Ariona a hurá směr Lanžhot. Pavel jede vlakem, sejdeme se až na místě. Dnes je v plánu opět dvoukilo s Mlynářem a přijedou i eliáci a bikeři z Hlinska. Aspoň bude veselo (a bylo). V Břeclavi jsem o vteřiny později než Pavel, jehož zadek vidím mizet v zatáčce od nádru. Koupím zpáteční lístek, Pája má 5 min. k dobru. Jedu co noha nohu mine. Na naší oblíbené zkratce/tankodromu ho vidím v dálce. Změřím úsek, ztráta 3 min, nehoním se za ním. Přijíždím v Lanžhotě k obchodu a vidím aceráckou vestu na horizontu (30 sec?). Tady asi nebude vše OK. Přijedu k ubykacím a vidím Pavlíkův unavenej úsměv. Deme do toho prde! V jedničce je nás deset. Musím upozornit, že celou dobu s náma jezdí klučina, prý vycházející hvězdička, kterej chodí do devítky (omlouvám se, ale na jména su tupej). Všechno s náma pojel. Fakt dobrý! Za Břeclaví nabíráme Mlynyho a spol. a směr Rakousko. Balík o 19 lidech už má nějakou sílu Na špicu jdu s Marem tak jednou za 45 min., snad trošku orazím a najedu si osobní světovej vzdálenostní rekord. Co ale Pája? Když tahá špicu Mlynář, zapomínám na svůj osobák. Důvod vražednýho tréninkovýho pekla mě Mara vysvětluje. Kluci přijeli jen na víkend a chcou toho vidět co nejvíc. Karel z ACK dost nadává a poprvé slyším Mlynyho přezdívku – Pitbul (hodně trefný). Na slovenské straně se šušká něco o jídle. Hurá! Jedu skoro 5 hod, tak by něco bodlo. Jenže přichází sakra problém. Pájovi seká po jedné výživné stojce. Najedu si na špic s dotazem, kde budeme stavět. Mlyny (sakra, proto zase takový tempo) naznačí něco o břeclavským směru. Pavel už má minus 300 metrů, jedu za ním a domlouváme se na scuku v Břeclavi. Mara tvrdil, že si balík v pohodě sjedu. Ta pohodová časovka družstev bez družstva trvala 10 km, tep mě neklesl pod 160, při sjezdu do Gbel jsem propadal depce, protože tady museli jet tak sedm pětek, takže dohnat? Naštěstí dostala většina pelotonu chu na traovky a ještě vjížděli na hlavní silnici, tak jsem si je přece jenom společně s kyselinou mléčnou docvaknul. V Břeclavi se rozdělujeme. Hlinsko vleze do jedné restaurace a my hledáme druhou. Nakonec guru jesenické cyklistiky Mara navrhl jídlo v Lednici. Volám novinu Pavlovi, ten dnešek balí a v Břeclavi sedá na dostavník směr domov. Během oběda si uvědomuju, že jsem mu měl navrhnout první dva dny ježdění ve dvojce nebo trojce. I kluci se ptají, proč s něma nejezdil. I mizerná zkušenost, je zkušenost. U oběda mě Karel (boss ACK St.Ves a náš trasman) oficiálně oznamuje moji přezdívku nad kterou se prý ti hovni shodli – Démon. Důvod a si každej zjistí. Ale je s něma prča, s těma chacharama. Hlavně když do mě opět v Rajchu ryjou, že jsem měkej dát tři kila. Po 230 km to točím směr nádraží Břeclav, trošku do kopečka, lehce v protivětru, hodně kur.. při myšlence na Karla, kterej mě nechal odbočit později, takže jsem si dal ještě 31 k tomu. Opravdová únava na mě ale padla až ve vlaku (samozřejmě, že padlo jedno lahvový), takže super! KM = já 261, Pája cca 130

4. den
Já blb si špatně posunul hodiny, takže žádný kolo směr Lanžhot, ale s Pájou vlakem. Naštěstí prosadím výsadek v Podivíně, cca 18 km od Lanžhota. Bohužel vlak má 3 min sekeru, tak se rozjetí mění v krátkou časovku na lehkej převod (chudák Pavel). Dorážíme tak tak aby jsme nemuseli dělat kliky (tento trest na nás od Mlynářové byl spíš sranda, ale já byl pro; a děcka vidí, že se dodržování určité kázně týká všech). Dnes plán max. kilo,spojený s testem výkonnosti (my ne, nemáme licenci ani chu). Aspoň mrkneme na český (moravský) naděje. Po všechny dny je nádherně, slunečno, dnešek nevyjímaje. Sluníme se a sledujeme zedřený kluky a holky po pevným kilometru. Prohlížím kdo na čem jezdí. Převládají Meridy, Forty, sem tam nějakej ital. Všechno spíš kupovaný jetý. Cyklistika není zrovna levná záliba (hlavně pro rodiče). Důležitý je ale nadšení a parta. Na nikom jsem neviděl (teda zrovna v tu dobu) nějakou nasranost, nebo nudu. Bolet to ale muselo. Mrskáme dál směr Rakousko, jede nás devět plus jedna ženština. znám ji od Olympie, patří k Vildovi, tady jde do dvojky s Pájou! Nakonec dobrá volba, aspoň Pavlík nemyslí na bolest. Jako naschvál do nás buší vítr, takže tempo nulový. Po otočce směr Slovensko se rychlostní průměr rapidně mění a jednu dobu svištíme přes pade po rovině. Stehna mě nadávají a hlava už přestává rozumě fungovat. Kluci máji v jednu poslední jídlo na soustřeďku, ještě je čas, tak natahujeme přes vesnici Kukla, kde je prý super cigánská hospa. Spíš kořalkovna. Teď už nevím kde, ale při tomto nadstavení trasy dochází k jedinýmu defektu za čtyři dny tréninků. Schytá ho ten nejtěžší z nás (kluk s nohama Pavla Buráně je z ACK a jede dnes poprvé). Rychlá oprava, před jednou v Lanžhotě, loučíme se, Mara ještě poradí kudy do Podivína přes Novou Ves, prý je tam fajne novej koberec. Fakt dobrý, furt do mírnýho kopce a v protivětru. Ale co, třešnička na dortu. V Podivíně zjišujeme, mimo to, že máme zadky na hadry, že vlak jede až za hoďku, takže to tři plnotučný ze Plzně jistí. Při nich rozebíráme co a jak bylo. A myslím, že to bylo plnotučný. Tak snad zase za rok (a snad na dva víkendy). KM = oba 145

Na závěr reportu ještě jednou díky klukům co nás trpěli ty čtyři dny (příští rok možná 2x?) a hlavně parákovy a možná novýmu acerákovi Pájovi.

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [229] : replace_text_format(Přesně po roce jsem se rozhodl (opět echo Marka Chuděje) absolvovat víkendový soustřeďko v Lanžhotě, který každoročně pořádá rodina Mlynářovic, vždy od čtvrtka do neděle, čtyři víkendy. Loni se najetých 724 km osvědčilo, tak proč ne. Hlavně jedete s klukama, co to umí na silnici poměrně dost slušně (nějací eliáci, masters a naděje naší silniční cyklistiky ze severu Moravy). Rozhodil jsem pár desítek emailů, jestli do toho jde ještě někdo. Ozval se jen Pája, kterej jezdí rok, z toho dal dva malý silniční závody. Trošku jsem ho zasvětil do problematiky my (amatéři) versus profíci při najíždění objemů...... a vůbec. Musím se přiznat, že jsem se týden před soustřeďkem modlil, aby tam neudělal nějakou volovinu. Dopředu můžu říct - neudělal.
Tréninky jsem pojal stejně jako loni, tzn. dojíždět pokud možno po vlastní ose a zpět vlakem. Lanžhot od Rajhradu je 56 km, člověk trošku ušetří za ubytko a jídlo (i když ceny a porce jídla prý velmi slušný – 160 noc + 140 polopenze) a ještě namotá pěkně z čerstva po ránu nějakej ten kilák navíc.

1. den
Trénink měl začít v 13 hod. Do Lanžhota se dopoledne všichni sjížděli a v poledne měli oběd. S Pájou jsme vyrazili v 10 hod od pumpy ve Vojkovicích, v Podivíně zahnuli přes Lednici, Břeclav do Lanžhota. Už po cestě dává Mara zprávu o posunutí výjezdu na 13:30. Natahujeme do slovenských Kút a zpět. V 13:30 nohy cítili krásných cca 80 km. Seznamovačka s klukama, hlavně Pája, já většinu znal. Převládaly dresy týmu z ACK St. Ves n. Ondřejnicí. Opět byly rozlišený kategorie. My jeli v jedničce, která čítala devět lidí (eliáci, moins de 23, masters, junioři.....a my dva). Mrskala se klasika Slovensko, Rakousko. Kúty jsme dnes dali 4x. Úplně nejvíc jsem se těšil na rakouský silnice a řidiče. Prostě jinej svět. Slováci se taky zlepšují. A Češi? Než jsme s Pájem dojeli do Lanžhota, třikrát nás protroubili a dvakrát atakovali. Rakousko = 0, SK = 0 (a to nás jelo devět). Závěr tradiční z loňska, stíhačka na vlak. Pája už toho měl dost, tak ho Vilda vzal na nádr autem. Ve vlaku regeneračka, protahovačka, škopíček. KM = já 221, Pája 206

2. den
Dnes jedeme vlakem, vyráži se už v devět, což bych nedával, páč je potřeba hodit malýho do MŠ. Začátek byl „dobrej“. Zvyk odjezdu vlaku v 7:35 směr Brno se málem vymstil (směr Břeclav 7:25), takže jsem nestačil cviknout jízdenku, naštěstí v Hrušovanech byl čas a tolerantní průvodčí. Pavlík byl v klidu, současně tlačil kolo a popíjel horkou čokoládu, potom vše nacpal do vagónu a jelo se. Nevypadal sice zrovna čerstvě, ale rozjetí z Břeclavi do Lanžhota ho probere. Přibyly další cyklistický naděje (myslím že bráši Hynkovi), na hranicích z říší přibíráme Zdeňka Mlynáře a mrskáme na fajne silnice. Mlyny nás protahuje různýma únikovkama, nahoru dolů, ale nádherný. Po dvanácté nabíráme jeho týmovýho kolegu (Focus tým, kolega jezdí masters prý 4 roky a dupe jak sviňa), něco ještě objedeme a v Mikulově dáváme oběd. Hledání vhodné restauračky se mění na vrchařskou etapu s prohlídkou historické části města. Pája je dost vykašenej, tak mu jídlo prospěje a nakonec i donutí přehodnotit rozhodnutí o odloučení se. Bez Mlynyho se vracíme do říše s ukrutnýma bolestma způsobenýma mlíkem ve ztuhlých svalech. V Reinthalu se odlučujeme a pádíme na vlak. Navzájem si pogratulujeme, mám radost, že to Pája nezabalil, ale...... KM = oba 198.

3. den
V 6:45 hod. sedám na svýho Treka, přitlačím bolavej zadek na Ariona a hurá směr Lanžhot. Pavel jede vlakem, sejdeme se až na místě. Dnes je v plánu opět dvoukilo s Mlynářem a přijedou i eliáci a bikeři z Hlinska. Aspoň bude veselo (a bylo). V Břeclavi jsem o vteřiny později než Pavel, jehož zadek vidím mizet v zatáčce od nádru. Koupím zpáteční lístek, Pája má 5 min. k dobru. Jedu co noha nohu mine. Na naší oblíbené zkratce/tankodromu ho vidím v dálce. Změřím úsek, ztráta 3 min, nehoním se za ním. Přijíždím v Lanžhotě k obchodu a vidím aceráckou vestu na horizontu (30 sec?). Tady asi nebude vše OK. Přijedu k ubykacím a vidím Pavlíkův unavenej úsměv. Deme do toho prde! V jedničce je nás deset. Musím upozornit, že celou dobu s náma jezdí klučina, prý vycházející hvězdička, kterej chodí do devítky (omlouvám se, ale na jména su tupej). Všechno s náma pojel. Fakt dobrý! Za Břeclaví nabíráme Mlynyho a spol. a směr Rakousko. Balík o 19 lidech už má nějakou sílu Na špicu jdu s Marem tak jednou za 45 min., snad trošku orazím a najedu si osobní světovej vzdálenostní rekord. Co ale Pája? Když tahá špicu Mlynář, zapomínám na svůj osobák. Důvod vražednýho tréninkovýho pekla mě Mara vysvětluje. Kluci přijeli jen na víkend a chcou toho vidět co nejvíc. Karel z ACK dost nadává a poprvé slyším Mlynyho přezdívku – Pitbul (hodně trefný). Na slovenské straně se šušká něco o jídle. Hurá! Jedu skoro 5 hod, tak by něco bodlo. Jenže přichází sakra problém. Pájovi seká po jedné výživné stojce. Najedu si na špic s dotazem, kde budeme stavět. Mlyny (sakra, proto zase takový tempo) naznačí něco o břeclavským směru. Pavel už má minus 300 metrů, jedu za ním a domlouváme se na scuku v Břeclavi. Mara tvrdil, že si balík v pohodě sjedu. Ta pohodová časovka družstev bez družstva trvala 10 km, tep mě neklesl pod 160, při sjezdu do Gbel jsem propadal depce, protože tady museli jet tak sedm pětek, takže dohnat? Naštěstí dostala většina pelotonu chu na traovky a ještě vjížděli na hlavní silnici, tak jsem si je přece jenom společně s kyselinou mléčnou docvaknul. V Břeclavi se rozdělujeme. Hlinsko vleze do jedné restaurace a my hledáme druhou. Nakonec guru jesenické cyklistiky Mara navrhl jídlo v Lednici. Volám novinu Pavlovi, ten dnešek balí a v Břeclavi sedá na dostavník směr domov. Během oběda si uvědomuju, že jsem mu měl navrhnout první dva dny ježdění ve dvojce nebo trojce. I kluci se ptají, proč s něma nejezdil. I mizerná zkušenost, je zkušenost. U oběda mě Karel (boss ACK St.Ves a náš trasman) oficiálně oznamuje moji přezdívku nad kterou se prý ti hovni shodli – Démon. Důvod a si každej zjistí. Ale je s něma prča, s těma chacharama. Hlavně když do mě opět v Rajchu ryjou, že jsem měkej dát tři kila. Po 230 km to točím směr nádraží Břeclav, trošku do kopečka, lehce v protivětru, hodně kur.. při myšlence na Karla, kterej mě nechal odbočit později, takže jsem si dal ještě 31 k tomu. Opravdová únava na mě ale padla až ve vlaku (samozřejmě, že padlo jedno lahvový), takže super! KM = já 261, Pája cca 130

4. den
Já blb si špatně posunul hodiny, takže žádný kolo směr Lanžhot, ale s Pájou vlakem. Naštěstí prosadím výsadek v Podivíně, cca 18 km od Lanžhota. Bohužel vlak má 3 min sekeru, tak se rozjetí mění v krátkou časovku na lehkej převod (chudák Pavel). Dorážíme tak tak aby jsme nemuseli dělat kliky (tento trest na nás od Mlynářové byl spíš sranda, ale já byl pro; a děcka vidí, že se dodržování určité kázně týká všech). Dnes plán max. kilo,spojený s testem výkonnosti (my ne, nemáme licenci ani chu). Aspoň mrkneme na český (moravský) naděje. Po všechny dny je nádherně, slunečno, dnešek nevyjímaje. Sluníme se a sledujeme zedřený kluky a holky po pevným kilometru. Prohlížím kdo na čem jezdí. Převládají Meridy, Forty, sem tam nějakej ital. Všechno spíš kupovaný jetý. Cyklistika není zrovna levná záliba (hlavně pro rodiče). Důležitý je ale nadšení a parta. Na nikom jsem neviděl (teda zrovna v tu dobu) nějakou nasranost, nebo nudu. Bolet to ale muselo. Mrskáme dál směr Rakousko, jede nás devět plus jedna ženština. znám ji od Olympie, patří k Vildovi, tady jde do dvojky s Pájou! Nakonec dobrá volba, aspoň Pavlík nemyslí na bolest. Jako naschvál do nás buší vítr, takže tempo nulový. Po otočce směr Slovensko se rychlostní průměr rapidně mění a jednu dobu svištíme přes pade po rovině. Stehna mě nadávají a hlava už přestává rozumě fungovat. Kluci máji v jednu poslední jídlo na soustřeďku, ještě je čas, tak natahujeme přes vesnici Kukla, kde je prý super cigánská hospa. Spíš kořalkovna. Teď už nevím kde, ale při tomto nadstavení trasy dochází k jedinýmu defektu za čtyři dny tréninků. Schytá ho ten nejtěžší z nás (kluk s nohama Pavla Buráně je z ACK a jede dnes poprvé). Rychlá oprava, před jednou v Lanžhotě, loučíme se, Mara ještě poradí kudy do Podivína přes Novou Ves, prý je tam fajne novej koberec. Fakt dobrý, furt do mírnýho kopce a v protivětru. Ale co, třešnička na dortu. V Podivíně zjišujeme, mimo to, že máme zadky na hadry, že vlak jede až za hoďku, takže to tři plnotučný ze Plzně jistí. Při nich rozebíráme co a jak bylo. A myslím, že to bylo plnotučný. Tak snad zase za rok (a snad na dva víkendy). KM = oba 145

Na závěr reportu ještě jednou díky klukům co nás trpěli ty čtyři dny (příští rok možná 2x?) a hlavně parákovy a možná novýmu acerákovi Pájovi.

, 4903)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1,

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [237] : replace_text_format(

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1, [1] [b]Terezín[/b] – Cyklistické trenérské špičky se sešly v Terezíně. V baště juniorského Závodu míru se totiž konal mezinárodní seminář, který vedl německý odborný konzultant z trenérského týmu kolem mistrů světa v časovce Tonyho Martina nebo i v silničním závodě fenoména Marka Cavendishe. Cíl setkání byl jasný – předávat nejnovější trendy a poznatky při nejefektivnějším rozložení energii, diagnostice výkonu nebo i vysokohorské přípravě. Jedním z testovaných byl dokonce litoměřický rodák a nadějný jezdec, jež se letos blýsknul právě bronzem při Závodě míru, Matěj Zahálka.

[5] [i]„Třídenní seminář byl především určen pro reprezentační trenéry a trenéry sportovních center. Účastnili se ho i trenéři ze Slovenska. Školení přímo navazuje na trenérské metody Sebastiana Webera, který tu nakonec být nemohl, ale díky jeho kolegovi z německého institutu tu zazněly konkrétní tréninkové metody aktuálních mistrů světa. Věřím, že teoretické i praktické zkušenosti budou mít další přínos pro naše trenéry,“ [/i]vysvětlil Svatopluk Henke, organizátor semináře, který se konal za podpory Českého svazu cyklistiky, Českého olympijského výboru a grantu Olympijské solidarity.

O teorii správného posedu a využití SRM systému přednášel Marc Wonneberger, kolega trenéra Webera z kolínského institutu Staps, jež se staral o cyklisty týmu T-Mobile, HTC-Columbia a aktuálně vede trénink jezdců stáje Katusha. [i]„Jen správné nastavení posedu může ušetřit i několik desítek Wattů, které ve finále rozhodnou o tom, kdo se stane vítězem časovky. V době, kdy jsou jezdci na nejvyšší úrovni, už rozhodují maličkosti a třeba jen řidítka o centimetr níž nebo správně posazené helma může udělat obrovský rozdíl. V tom nám pomáhá právě diagnostika a testování pomocí SRM systému,“[/i] řekl Marc Wonneberger, který trenéry seznámil i s konkrétními výsledky a dlouhodobými porovnáními.

[10] Trenérské kapacity pak přímé výsledky systému SRM mohli vidět během živých testů na motolském velodromu, kde jako proband sloužil Alois Kaňkovský, někdejší dráhový mistr světa v omniu. [i]„Je důležité se naučit se SRM správně pracovat a pak i trénovat. Teď je sice výborné vidět rozdíly, ale to je jen začátek pro systematickou přípravu. Uvidíme tedy, co testování přineslo. Je ale dobře, že je tu chu pracovat s novými metodami,“ [/i]vítal seminář Alois Kaňkovský.

[2] Jedním z testovaných byl také letošní bronzový muž úvodní etapy juniorského Závodu míru, terezínský cyklista Matěj Zahálka. Na něm tentokrát Ing. Jiří Novotný provedl vytrvalecký test, vedoucí až ke stanovení jeho hranice výkonu. Diagnostika pak trenérům detailně ukázala celkový stav trénovanosti, z níž se vychází pro úpravu tréninku. Chybět tak nemohlo ani odebírání vzorků krve pro stanovení hladiny laktátu. [i]„V Čechách je stále málo lidí, kteří výsledky podobných testů dokážou využít k návaznosti na trénink. Přitom i v kolektivních sportech je potřeba mít individuální přístup, protože jinak se může stát, že pro dva lidi bude mít trénink pozitivní přínos, dalších pět nic nepocítí a sedm to zničí. Faktem je, že sportovci už více přemýšlí a stále více chtějí postupovat systematicky,“ [/i]podotkl Jiří Novotný.

Jaké dopady a pro koho je kdy vhodný trénink ve vyšších nadmořských výškách seznámil trenéry doc. PhDr. Jiří Suchý, Ph.D.. [i]„Dlouhodobý pobyt ve vysokohorském prostředí vede ke zlepšení maximální aerobní kapacity až o deset procent. Testováním jsme zjistili, že i opakované pobyty v délce od deseti dnů mají smysl. Taková příprava je ale pro dospělé a hotové jedince. Pobyt nad patnáct set metrů nad mořem třeba vůbec nedoporučuji mládeži do patnácti let,“[/i] řekl Jiří Suchý, když představoval různé metody zahraničních sportovních svazů.

[7] V souhrnu celý seminář přinesl přinejmenším řadu podnětů k zamyšlení při přípravě sportovního tréninku. [i]„Podobné semináře by se měly dělat výrazně častěji. Třeba na tento se čekalo opravdu dlouho. Nemohu ho hodnotit jinak než pozitivně, i když všechno je bohužel založeno jen na financích, kterých zrovna moc není,“ [/i]dodal šéf lounské cyklistiky a trenér Sportovního centra mládeže v Lounech Milan Chrobák.

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [229] : replace_text_format([1] [b]Terezín[/b] – Cyklistické trenérské špičky se sešly v Terezíně. V baště juniorského Závodu míru se totiž konal mezinárodní seminář, který vedl německý odborný konzultant z trenérského týmu kolem mistrů světa v časovce Tonyho Martina nebo i v silničním závodě fenoména Marka Cavendishe. Cíl setkání byl jasný – předávat nejnovější trendy a poznatky při nejefektivnějším rozložení energii, diagnostice výkonu nebo i vysokohorské přípravě. Jedním z testovaných byl dokonce litoměřický rodák a nadějný jezdec, jež se letos blýsknul právě bronzem při Závodě míru, Matěj Zahálka.

[5] [i]„Třídenní seminář byl především určen pro reprezentační trenéry a trenéry sportovních center. Účastnili se ho i trenéři ze Slovenska. Školení přímo navazuje na trenérské metody Sebastiana Webera, který tu nakonec být nemohl, ale díky jeho kolegovi z německého institutu tu zazněly konkrétní tréninkové metody aktuálních mistrů světa. Věřím, že teoretické i praktické zkušenosti budou mít další přínos pro naše trenéry,“ [/i]vysvětlil Svatopluk Henke, organizátor semináře, který se konal za podpory Českého svazu cyklistiky, Českého olympijského výboru a grantu Olympijské solidarity.

O teorii správného posedu a využití SRM systému přednášel Marc Wonneberger, kolega trenéra Webera z kolínského institutu Staps, jež se staral o cyklisty týmu T-Mobile, HTC-Columbia a aktuálně vede trénink jezdců stáje Katusha. [i]„Jen správné nastavení posedu může ušetřit i několik desítek Wattů, které ve finále rozhodnou o tom, kdo se stane vítězem časovky. V době, kdy jsou jezdci na nejvyšší úrovni, už rozhodují maličkosti a třeba jen řidítka o centimetr níž nebo správně posazené helma může udělat obrovský rozdíl. V tom nám pomáhá právě diagnostika a testování pomocí SRM systému,“[/i] řekl Marc Wonneberger, který trenéry seznámil i s konkrétními výsledky a dlouhodobými porovnáními.

[10] Trenérské kapacity pak přímé výsledky systému SRM mohli vidět během živých testů na motolském velodromu, kde jako proband sloužil Alois Kaňkovský, někdejší dráhový mistr světa v omniu. [i]„Je důležité se naučit se SRM správně pracovat a pak i trénovat. Teď je sice výborné vidět rozdíly, ale to je jen začátek pro systematickou přípravu. Uvidíme tedy, co testování přineslo. Je ale dobře, že je tu chu pracovat s novými metodami,“ [/i]vítal seminář Alois Kaňkovský.

[2] Jedním z testovaných byl také letošní bronzový muž úvodní etapy juniorského Závodu míru, terezínský cyklista Matěj Zahálka. Na něm tentokrát Ing. Jiří Novotný provedl vytrvalecký test, vedoucí až ke stanovení jeho hranice výkonu. Diagnostika pak trenérům detailně ukázala celkový stav trénovanosti, z níž se vychází pro úpravu tréninku. Chybět tak nemohlo ani odebírání vzorků krve pro stanovení hladiny laktátu. [i]„V Čechách je stále málo lidí, kteří výsledky podobných testů dokážou využít k návaznosti na trénink. Přitom i v kolektivních sportech je potřeba mít individuální přístup, protože jinak se může stát, že pro dva lidi bude mít trénink pozitivní přínos, dalších pět nic nepocítí a sedm to zničí. Faktem je, že sportovci už více přemýšlí a stále více chtějí postupovat systematicky,“ [/i]podotkl Jiří Novotný.

Jaké dopady a pro koho je kdy vhodný trénink ve vyšších nadmořských výškách seznámil trenéry doc. PhDr. Jiří Suchý, Ph.D.. [i]„Dlouhodobý pobyt ve vysokohorském prostředí vede ke zlepšení maximální aerobní kapacity až o deset procent. Testováním jsme zjistili, že i opakované pobyty v délce od deseti dnů mají smysl. Taková příprava je ale pro dospělé a hotové jedince. Pobyt nad patnáct set metrů nad mořem třeba vůbec nedoporučuji mládeži do patnácti let,“[/i] řekl Jiří Suchý, když představoval různé metody zahraničních sportovních svazů.

[7] V souhrnu celý seminář přinesl přinejmenším řadu podnětů k zamyšlení při přípravě sportovního tréninku. [i]„Podobné semináře by se měly dělat výrazně častěji. Třeba na tento se čekalo opravdu dlouho. Nemohu ho hodnotit jinak než pozitivně, i když všechno je bohužel založeno jen na financích, kterých zrovna moc není,“ [/i]dodal šéf lounské cyklistiky a trenér Sportovního centra mládeže v Lounech Milan Chrobák.

, 4880)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1,

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [237] : replace_text_format(

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1, [1] [b]Poreč [/b]– Stovky kilometrů po léty ověřeném Chorvatsku aktuálně najíždí česká cyklistická reprezentace. Už tradičně před ostrou závodní sezónou se nadějní čeští jezdci tradičně schází na Istrii, tedy v místě zaslíbeném přípravě především na někdejší Závod míru. Tentokrát tu vzájemně spolupracuje hned několik týmů a výběrů.

V Chorvatsku najíždí nejen mladí junioři, ale spolu s nimi tu má tréninkový kemp také navazující kategorie do třiadvaceti let, které byla dříve poměrně opomíjená. Jde však o důležitý mezník mezi přestupem z mládežnického světa do těžkého elitního, a proto se této kategorii nově více věnují také ve Favoritu Brno. Vzájemně tu proto spolupracují nejen právě juniorské a „třiadvacítkové“ výběry, ale také brněnské sportovní centrum mládeže a česká profesionální stáj PSK Whirlpool-Author.[i] „Máme především společné tréninkové konzultace a vytváří se tu také perfektní skupiny pro trénink jako takový. Chceme mladým dát maximum pro jejich rozvoj,“[/i] podotkl metodik Českého svazu cyklistiky Svatopluk Henke.

Mladí junioři se připravují zejména na závody v nejvyšší sérii Junior nations´ cupu, který má také svoji velmi prestižní zastávku doma v podobě Závodu míru juniorů. Dva týdny na Istrii mají pomoci formovat výběr pro reprezentační výjezdy. [i]„Těch čtrnáct dní tvoří dvanáct tréninkových a dva volné. První cyklus je nejprve zaměřen na rozvoj vytrvalosti, pak následuje rozvoj techniky v časovce jednotlivců a družstev. Závěrečný třetí cyklus je věnován síle. Kemp uzavíráme časovkou jednotlivců, abychom mohli ještě porovnat výkonnost,“ [/i]popsal ve stručnosti program v Chorvatsku Henke.

Istrie je přitom tradičním místem přípravy českých cyklistů. Do Poreče totiž začátkem jara míří také řada dalších týmů nebo i amatérských jezdců. [i]„Jezdilo se sem už dávno v rámci přípravy na velký Závod míru. Je to prověřené místo, kde je variabilní tréninkový terén, skvělá úroveň hotelových služeb, přeje tu počasí a navíc je sem výborná dostupnost. Pokud má někdo nějaké zdravotní potíže, což je se občas stane, tak není vůbec problém se brzy dostat do Čech. Místo je to tedy po několika stránkách naprosto výborné,“ [/i]vysvětlil trenér Henke.

Soustředění je věnováno pouze tréninku a kvalitním kilometrům. Čtveřice jezdců české stáje PSK Whirlpool-Author, zařazených v reprezentaci U23, pak už má připraven závodní program. [i]„S kluky jsme tu v rámci přípravy měli připravené dvě jednorázovky a čtyřdenní etapový závod Istrian Spring Trophy zařazený ve druhé kategorii UCI,“ [/i]dodal René Andrle, reprezentační kouč pro silniční disciplíny Českého svazu cyklistiky s tím, že koncem víkendu se všichni vrací zpátky do Čech.

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [229] : replace_text_format([1] [b]Poreč [/b]– Stovky kilometrů po léty ověřeném Chorvatsku aktuálně najíždí česká cyklistická reprezentace. Už tradičně před ostrou závodní sezónou se nadějní čeští jezdci tradičně schází na Istrii, tedy v místě zaslíbeném přípravě především na někdejší Závod míru. Tentokrát tu vzájemně spolupracuje hned několik týmů a výběrů.

V Chorvatsku najíždí nejen mladí junioři, ale spolu s nimi tu má tréninkový kemp také navazující kategorie do třiadvaceti let, které byla dříve poměrně opomíjená. Jde však o důležitý mezník mezi přestupem z mládežnického světa do těžkého elitního, a proto se této kategorii nově více věnují také ve Favoritu Brno. Vzájemně tu proto spolupracují nejen právě juniorské a „třiadvacítkové“ výběry, ale také brněnské sportovní centrum mládeže a česká profesionální stáj PSK Whirlpool-Author.[i] „Máme především společné tréninkové konzultace a vytváří se tu také perfektní skupiny pro trénink jako takový. Chceme mladým dát maximum pro jejich rozvoj,“[/i] podotkl metodik Českého svazu cyklistiky Svatopluk Henke.

Mladí junioři se připravují zejména na závody v nejvyšší sérii Junior nations´ cupu, který má také svoji velmi prestižní zastávku doma v podobě Závodu míru juniorů. Dva týdny na Istrii mají pomoci formovat výběr pro reprezentační výjezdy. [i]„Těch čtrnáct dní tvoří dvanáct tréninkových a dva volné. První cyklus je nejprve zaměřen na rozvoj vytrvalosti, pak následuje rozvoj techniky v časovce jednotlivců a družstev. Závěrečný třetí cyklus je věnován síle. Kemp uzavíráme časovkou jednotlivců, abychom mohli ještě porovnat výkonnost,“ [/i]popsal ve stručnosti program v Chorvatsku Henke.

Istrie je přitom tradičním místem přípravy českých cyklistů. Do Poreče totiž začátkem jara míří také řada dalších týmů nebo i amatérských jezdců. [i]„Jezdilo se sem už dávno v rámci přípravy na velký Závod míru. Je to prověřené místo, kde je variabilní tréninkový terén, skvělá úroveň hotelových služeb, přeje tu počasí a navíc je sem výborná dostupnost. Pokud má někdo nějaké zdravotní potíže, což je se občas stane, tak není vůbec problém se brzy dostat do Čech. Místo je to tedy po několika stránkách naprosto výborné,“ [/i]vysvětlil trenér Henke.

Soustředění je věnováno pouze tréninku a kvalitním kilometrům. Čtveřice jezdců české stáje PSK Whirlpool-Author, zařazených v reprezentaci U23, pak už má připraven závodní program. [i]„S kluky jsme tu v rámci přípravy měli připravené dvě jednorázovky a čtyřdenní etapový závod Istrian Spring Trophy zařazený ve druhé kategorii UCI,“ [/i]dodal René Andrle, reprezentační kouč pro silniční disciplíny Českého svazu cyklistiky s tím, že koncem víkendu se všichni vrací zpátky do Čech.

, 4640)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1,

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [237] : replace_text_format(

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1, [1] [b]Mallorca/Hradec Králové [/b]– Takové podmínky cyklisté profesionální stáje PSK Whirlpool-Author při soustředění na Mallorce nepamatují. Za celé takřka tři týdny, v jejichž průběhu na španělském ostrově všichni společně trénovali, je ani jednou nezklamalo počasí. Kilometry tak naskakovaly doslova jak na běžícím pásu.

[i]„To počasí bylo neskutečné. Samozřejmě se na Mallorku jezdí hlavně kvůli němu, ale stejně si nepamatuji, že by nám někdy tak přálo. Tentokrát bylo až nezvykle pěkně. Jestli na chvíli dvakrát zapršelo, tak je to až moc. Letos jsme proto najeli mnohem víc kilometrů. Tím, že závodit začínáme trochu později, tak jsme kilometry také upřednostnili před množstvím intenzit,“ [/i]sdělil kapitán týmu PSK Whirlpool-Author a úřadující mistr republiky Petr Benčík.

[2]Celé soustředění, během kterého se dokonce dalo vyjet i v kraasech, trenér přizpůsobil novému složení týmu. Ten je pro letošní rok výrazně omlazen. [i]„Jezdili jsme vždy tři dny a pak následoval jeden volnější. Měli jsme navíc jiné dávky než starší jezdci. Cítil jsem se velmi dobře také díky tomu, že jsme vše konzultovali s trenérem Fialou. V samotném závěru si někteří střihli i jeden místní závod, během kterého jsem si potvrdil, že ten trénink tady mě zase posunul dál a že to rozhodně nebylo nijak zbytečné,“ [/i]podotkl nadšeně nováček týmu Josef Hošek, který právě na Mallorce absolvoval vůbec první závod v barvách královéhradecké formace.

Nejhorší na celém soustředění tak byl reálný návrat do Čech. Zatímco na Mallorce si tým užíval příjemných dvaceti stupňů, v domovině vládly mrazíky. [i]„Věřím, že jsem se před začínající sezonou na Mallorce dobře rozjel. Zatím se mi podařilo se vyhnout jakékoli nemoci, takže jsem mohl trénovat naplno a teď jen doufám, že to vydrží a podaří se v pohodě přežít doba před odjezdem do Chorvatska,“ [/i]věří další z mladíků Jakub Večeřa.

[3] Tým čeká doma jen několik málo dnů, jelikož během tohoto víkendu už cyklisté královéhradecké formace startují na jednorázovce v italském Terstu. Následující týden se pak na čtrnáct dnů přesunou právě na závody v Chorvatsku, kde už někteří nastoupí do letošního prvního etapového závodu Istrian Spring Trophy.

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [229] : replace_text_format([1] [b]Mallorca/Hradec Králové [/b]– Takové podmínky cyklisté profesionální stáje PSK Whirlpool-Author při soustředění na Mallorce nepamatují. Za celé takřka tři týdny, v jejichž průběhu na španělském ostrově všichni společně trénovali, je ani jednou nezklamalo počasí. Kilometry tak naskakovaly doslova jak na běžícím pásu.

[i]„To počasí bylo neskutečné. Samozřejmě se na Mallorku jezdí hlavně kvůli němu, ale stejně si nepamatuji, že by nám někdy tak přálo. Tentokrát bylo až nezvykle pěkně. Jestli na chvíli dvakrát zapršelo, tak je to až moc. Letos jsme proto najeli mnohem víc kilometrů. Tím, že závodit začínáme trochu později, tak jsme kilometry také upřednostnili před množstvím intenzit,“ [/i]sdělil kapitán týmu PSK Whirlpool-Author a úřadující mistr republiky Petr Benčík.

[2]Celé soustředění, během kterého se dokonce dalo vyjet i v kraasech, trenér přizpůsobil novému složení týmu. Ten je pro letošní rok výrazně omlazen. [i]„Jezdili jsme vždy tři dny a pak následoval jeden volnější. Měli jsme navíc jiné dávky než starší jezdci. Cítil jsem se velmi dobře také díky tomu, že jsme vše konzultovali s trenérem Fialou. V samotném závěru si někteří střihli i jeden místní závod, během kterého jsem si potvrdil, že ten trénink tady mě zase posunul dál a že to rozhodně nebylo nijak zbytečné,“ [/i]podotkl nadšeně nováček týmu Josef Hošek, který právě na Mallorce absolvoval vůbec první závod v barvách královéhradecké formace.

Nejhorší na celém soustředění tak byl reálný návrat do Čech. Zatímco na Mallorce si tým užíval příjemných dvaceti stupňů, v domovině vládly mrazíky. [i]„Věřím, že jsem se před začínající sezonou na Mallorce dobře rozjel. Zatím se mi podařilo se vyhnout jakékoli nemoci, takže jsem mohl trénovat naplno a teď jen doufám, že to vydrží a podaří se v pohodě přežít doba před odjezdem do Chorvatska,“ [/i]věří další z mladíků Jakub Večeřa.

[3] Tým čeká doma jen několik málo dnů, jelikož během tohoto víkendu už cyklisté královéhradecké formace startují na jednorázovce v italském Terstu. Následující týden se pak na čtrnáct dnů přesunou právě na závody v Chorvatsku, kde už někteří nastoupí do letošního prvního etapového závodu Istrian Spring Trophy.

, 4630)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1,

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [237] : replace_text_format(

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1, Jak většina bikerů jsem přemýšlel, jak přistoupit k zimní přípravě na sezónu. Po přečtená spousty odborných článků o tepových pásmech, kompenzaci a superkompenzaci, anaerobním a aerobním práhu jsem dospěl k názoru, že než přistupovat ke sportu jako ke hledání diagnózy nemoci, zkusím raději více naslouchat svému tělu. Ježíšek donesl zimní vybavení na kolo a 31.12. jsme si se ženou dali silvestrovský běh v Borském parku v délce 6,8 km. Do této doby jsem nikdy nic podobného neběžel, manželka mi to ´´nandala´´ o 4 minuty, ale pocit byl úžasný. Největší obavy jsem měl o koleno, které díky fotbalu je totál zničené. Musím ale říct, že přímý běh mu tak nějak nevadil. Tato zkušenost mi otevřela cestu jak ke shazování kilogramů, tak i k odvětví,ke kterému jsem byl dost skeptický. Kolo a běh nejde dohromady, tato věta byla často používaná. V současnosti už se ale názory mění a běh je doporučován jako daleko lepší vytrvalostní sport přes zimu, než kolo. 3x týdně 6 - 8 km běh ve zvlněném terénu, 40 km kolo, 2x týdne kickbox na celkové posílení svlastva. 1 den volno - sauna, nebo bazén. Mám za sebou 4 týdny a cítím se skvěle. V únoru přidám další 40 km kolo a uberu jeden kickbox. Dle mého názoru každý jedinec potřebuje něco trochu jiného, obecná pravidla jsou známá, tak nesledujte slepě plány. Tělo si vždy řekne co potřebuje. Je mi téměř 40 let, ale musím říct že takto tvrdě jsem netrénoval ani zamlada. Navíc při běhu se s mojí Janinkou střídáme, takže vždy jeden měří a jede s kočárkem a druhý běží. Tím pádem je na čerstvém luftu i náš malý PEpan, který už bude zapár dní slavit 1 rok. První závod by měl být 9.4. Přes dva kopce,kde doufám oproti minulým letům zaznamenám výrazné zlepšení. Takže tréninku zdar. Zdraví horal
)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [229] : replace_text_format(Jak většina bikerů jsem přemýšlel, jak přistoupit k zimní přípravě na sezónu. Po přečtená spousty odborných článků o tepových pásmech, kompenzaci a superkompenzaci, anaerobním a aerobním práhu jsem dospěl k názoru, že než přistupovat ke sportu jako ke hledání diagnózy nemoci, zkusím raději více naslouchat svému tělu. Ježíšek donesl zimní vybavení na kolo a 31.12. jsme si se ženou dali silvestrovský běh v Borském parku v délce 6,8 km. Do této doby jsem nikdy nic podobného neběžel, manželka mi to ´´nandala´´ o 4 minuty, ale pocit byl úžasný. Největší obavy jsem měl o koleno, které díky fotbalu je totál zničené. Musím ale říct, že přímý běh mu tak nějak nevadil. Tato zkušenost mi otevřela cestu jak ke shazování kilogramů, tak i k odvětví,ke kterému jsem byl dost skeptický. Kolo a běh nejde dohromady, tato věta byla často používaná. V současnosti už se ale názory mění a běh je doporučován jako daleko lepší vytrvalostní sport přes zimu, než kolo. 3x týdně 6 - 8 km běh ve zvlněném terénu, 40 km kolo, 2x týdne kickbox na celkové posílení svlastva. 1 den volno - sauna, nebo bazén. Mám za sebou 4 týdny a cítím se skvěle. V únoru přidám další 40 km kolo a uberu jeden kickbox. Dle mého názoru každý jedinec potřebuje něco trochu jiného, obecná pravidla jsou známá, tak nesledujte slepě plány. Tělo si vždy řekne co potřebuje. Je mi téměř 40 let, ale musím říct že takto tvrdě jsem netrénoval ani zamlada. Navíc při běhu se s mojí Janinkou střídáme, takže vždy jeden měří a jede s kočárkem a druhý běží. Tím pádem je na čerstvém luftu i náš malý PEpan, který už bude zapár dní slavit 1 rok. První závod by měl být 9.4. Přes dva kopce,kde doufám oproti minulým letům zaznamenám výrazné zlepšení. Takže tréninku zdar. Zdraví horal
, 4610)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1,

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [237] : replace_text_format(

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1, [1] [b]Hradec Králové –[/b] Cyklisté královéhradecké stáje PSK Whirlpool-Author mají za sebou první letošní testování na ergometru. Za dohledu trenéra a doktorky přímo v domovském Hradci Králové, kde má tým základnu, každý zjistil, jak na tom je se svojí fyzickou připraveností před letošní novou závodní sezonou.

Jezdci v lednu již absolvovali soustředění na horách, kde však během zimní přípravy najížděli kilometry na běžkách. Teď se ale připravují na společné soustředění na prosluněné Mallorce. Tam už na řadu přijdou ostré a intenzivní kilometry v sedle jejich kol. [i]„Testy ukážou, kdo, jak a kde má přidat, případně ubrat, takže aby se pak neudělala zbytečná tréninková chyba, protože naměřené hladiny hodně řeknou o fyzické připravenosti každého,“ [/i]vysvětlil jeden ze zkušených závodníků PSK Whirlpool-Author Stanislav Kozubek.

[2]Na cyklistickém trenažéru tak všichni členové královéhradecké formace absolvovali nejprve hodinové rozjetí na rozehřátí a pak následovaly čtyři dvanáctiminutové sledované intervaly. Během měření pak doktorka sledovala zejména pohyb laktátové křivky, která ukáže, jak tělo v dané situaci reaguje na zátěž. [i]„S výsledky jsem spokojený. Kluci jsou na tom dobře a dokonce s porovnáním s předchozími lety v tomto období i lépe. Rozhodující jsou ale vždy nakonec až závody. Teprve tam se naostro ukáže, kdo na to opravdu má,“ [/i]mrknul lišácky trenér stáje Otakar Fiala.

V testovací místnosti brzy z každého na podlahu kapalo množství potu. Jezdci tak při náročném sledování rádi odhodili nutné svršky a přes řidítka měl každý natažený potřebný ručník. [i]„Ani bych tomu neříkal testování. Pro mě je to prostě mučení,“[/i] usmál se s tradiční nadsázkou kapitán týmu Petr Benčík.

[3] [i]„Nedá se nic dělat. Tohle k tomu prostě patří, takže nad tím denním chlebíčkem už člověk tolik nepřemýšlí, protože to bere jako nezbytnou součást přípravy, bez které se prostě neobejdete,“ [/i]dodal úřadující mistr republiky Benčík, který v únoru provede omlazený tým více než dvoutýdenním soustředěním na španělském ostrově, který je díky svým podmínkám v zimním období jakousi baštou cyklistů, jež se zde připravují na sezónu.

[i]„I letos jsme dostali pozvánku na tradiční tamní závody, na nichž závodní sezonu zahajuje řada profesionálních týmů, stejně jako my v předchozích dvou letech. Letos jsme ale mladé kluky nechtěli zatěžovat tak brzy, takže jsme tentokrát odmítli a budeme se věnovat pouze přípravě,“ [/i]vysvětlil šéf stáje Vladimír Vávra.


)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [229] : replace_text_format([1] [b]Hradec Králové –[/b] Cyklisté královéhradecké stáje PSK Whirlpool-Author mají za sebou první letošní testování na ergometru. Za dohledu trenéra a doktorky přímo v domovském Hradci Králové, kde má tým základnu, každý zjistil, jak na tom je se svojí fyzickou připraveností před letošní novou závodní sezonou.

Jezdci v lednu již absolvovali soustředění na horách, kde však během zimní přípravy najížděli kilometry na běžkách. Teď se ale připravují na společné soustředění na prosluněné Mallorce. Tam už na řadu přijdou ostré a intenzivní kilometry v sedle jejich kol. [i]„Testy ukážou, kdo, jak a kde má přidat, případně ubrat, takže aby se pak neudělala zbytečná tréninková chyba, protože naměřené hladiny hodně řeknou o fyzické připravenosti každého,“ [/i]vysvětlil jeden ze zkušených závodníků PSK Whirlpool-Author Stanislav Kozubek.

[2]Na cyklistickém trenažéru tak všichni členové královéhradecké formace absolvovali nejprve hodinové rozjetí na rozehřátí a pak následovaly čtyři dvanáctiminutové sledované intervaly. Během měření pak doktorka sledovala zejména pohyb laktátové křivky, která ukáže, jak tělo v dané situaci reaguje na zátěž. [i]„S výsledky jsem spokojený. Kluci jsou na tom dobře a dokonce s porovnáním s předchozími lety v tomto období i lépe. Rozhodující jsou ale vždy nakonec až závody. Teprve tam se naostro ukáže, kdo na to opravdu má,“ [/i]mrknul lišácky trenér stáje Otakar Fiala.

V testovací místnosti brzy z každého na podlahu kapalo množství potu. Jezdci tak při náročném sledování rádi odhodili nutné svršky a přes řidítka měl každý natažený potřebný ručník. [i]„Ani bych tomu neříkal testování. Pro mě je to prostě mučení,“[/i] usmál se s tradiční nadsázkou kapitán týmu Petr Benčík.

[3] [i]„Nedá se nic dělat. Tohle k tomu prostě patří, takže nad tím denním chlebíčkem už člověk tolik nepřemýšlí, protože to bere jako nezbytnou součást přípravy, bez které se prostě neobejdete,“ [/i]dodal úřadující mistr republiky Benčík, který v únoru provede omlazený tým více než dvoutýdenním soustředěním na španělském ostrově, který je díky svým podmínkám v zimním období jakousi baštou cyklistů, jež se zde připravují na sezónu.

[i]„I letos jsme dostali pozvánku na tradiční tamní závody, na nichž závodní sezonu zahajuje řada profesionálních týmů, stejně jako my v předchozích dvou letech. Letos jsme ale mladé kluky nechtěli zatěžovat tak brzy, takže jsme tentokrát odmítli a budeme se věnovat pouze přípravě,“ [/i]vysvětlil šéf stáje Vladimír Vávra.


, 4606)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1,

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [237] : replace_text_format(

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1, [1][b]Hradec Králové –[/b] První testy a první společné tréninky před začátkem nové sezony už za sebou mají cyklisté královéhradecké stáje PSK Whirlpool-Author. Ještě před tím, než jezdci o víkendu společně usedli na kola silných pl᚝ů, lékař prověřil jejich aktuální fyzický stav.

„Na začátku jsme kluky posadili na trenažér. Biochemické testy nám ukázaly jak jsou jednotliví závodníci aerobně a anaerobně před začátkem sezony připraveni. Tedy zda se má závodník věnovat základní vytrvalosti nebo naopak dát více důraz na intenzitu,“ podotkl trenér stáje PSK Whirlpool-Author Otakar Fiala.

[2]S testováním tak definitivně skončila pauza, kterou někteří jezdci měli téměř od závodu Praha-Karlovy Vary-Praha. Přestože nikdo během přestávky kolo nezamknul do sklepa, teď už na něj usedá pod přísným trenérským dohledem. Při testech na cyklistických ergometrech se proto jezdci chtě nechtě museli zapotit. „Na trenažéru jsme jeli čtyři úseky. První tři dvanáctiminutové a poslední šest minut naplno. Výsledky pak ukázaly hladinu laktátu v krvi,“ vysvětlil postup trenér Fiala, když následně spokojeně pronesl: „Vesměs na tom kluci nejsou špatně.“

Během soustředění, které je stále v plném proudu se cyklisté od rána do večera prakticky nezastaví. Silniční kolo však jezdci vyměnili za horské. „Nohama točí“ v okolí Hradce Králové. „Den začíná hodinovou procházkou nalačno. Následují dvou a půl až čtyřhodinové tréninky na biku. Současně probíhá i část regenerace, kdy jsou kluci v sauně, bazénu, na masáži. Nechybí ani posilovna,“ nastínil průběh trenér Otakar Fiala.

[3]Zatímco v předchozích letech i jezdci královéhradecké stáje po pauze s nástupem prvních tréninků viditelně trpěli, letos jim úsměv nechybí. „Máme za sebou úspěšnou sezonu. S takou se končí a následně začíná lépe. Člověk má stále chu a musím říci, že i já jsem více ožil. Co jsme se bavili, kluci to vnímají stejně,“ sdělil věkově nejzkušenější člen týmu, loňský mistr republiky Petr Benčík.

Společná soustředění se teď mají stát pravidelnou součástí přípravy. „Jsme domluveni, že v každém měsíci budou kluci trávit týden společně,“ dodal Fiala.

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [229] : replace_text_format([1][b]Hradec Králové –[/b] První testy a první společné tréninky před začátkem nové sezony už za sebou mají cyklisté královéhradecké stáje PSK Whirlpool-Author. Ještě před tím, než jezdci o víkendu společně usedli na kola silných pl᚝ů, lékař prověřil jejich aktuální fyzický stav.

„Na začátku jsme kluky posadili na trenažér. Biochemické testy nám ukázaly jak jsou jednotliví závodníci aerobně a anaerobně před začátkem sezony připraveni. Tedy zda se má závodník věnovat základní vytrvalosti nebo naopak dát více důraz na intenzitu,“ podotkl trenér stáje PSK Whirlpool-Author Otakar Fiala.

[2]S testováním tak definitivně skončila pauza, kterou někteří jezdci měli téměř od závodu Praha-Karlovy Vary-Praha. Přestože nikdo během přestávky kolo nezamknul do sklepa, teď už na něj usedá pod přísným trenérským dohledem. Při testech na cyklistických ergometrech se proto jezdci chtě nechtě museli zapotit. „Na trenažéru jsme jeli čtyři úseky. První tři dvanáctiminutové a poslední šest minut naplno. Výsledky pak ukázaly hladinu laktátu v krvi,“ vysvětlil postup trenér Fiala, když následně spokojeně pronesl: „Vesměs na tom kluci nejsou špatně.“

Během soustředění, které je stále v plném proudu se cyklisté od rána do večera prakticky nezastaví. Silniční kolo však jezdci vyměnili za horské. „Nohama točí“ v okolí Hradce Králové. „Den začíná hodinovou procházkou nalačno. Následují dvou a půl až čtyřhodinové tréninky na biku. Současně probíhá i část regenerace, kdy jsou kluci v sauně, bazénu, na masáži. Nechybí ani posilovna,“ nastínil průběh trenér Otakar Fiala.

[3]Zatímco v předchozích letech i jezdci královéhradecké stáje po pauze s nástupem prvních tréninků viditelně trpěli, letos jim úsměv nechybí. „Máme za sebou úspěšnou sezonu. S takou se končí a následně začíná lépe. Člověk má stále chu a musím říci, že i já jsem více ožil. Co jsme se bavili, kluci to vnímají stejně,“ sdělil věkově nejzkušenější člen týmu, loňský mistr republiky Petr Benčík.

Společná soustředění se teď mají stát pravidelnou součástí přípravy. „Jsme domluveni, že v každém měsíci budou kluci trávit týden společně,“ dodal Fiala.

, 4038)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1,

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [237] : replace_text_format(

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1, Hledáte jednoduchý a motivační program, který Vám pomůže dosáhnout osobních cílů?
[11]
Schwinn® Cycling je…
Super efektivní kardio trénink, který přenáší zážitky ze skutečné jízdy na venkovním kole do fitness klubu. Snadno naučitelné pohyby se mění vzhledem k motivační hudbě.
Tempo hudby udává rychlost šlapání. Techniky jízdy napodobují stoupání do kopce, jízdu na rovině i nerovném terénu. Speciální brzdný systém a vybavení kola pomáhá při vytváření změn terénu a přináší zážitek ze skutečné jízdy. Trénink s neskutečnou skupinovou dynamikou je osvobozen od soutěživé povahy mezi účastníky, jelikož každý klient si určuje vlastní tepovou frekvenci a způsob tréninku.

5 důvodů, proč se přidat k jízdě!
Jednoduchost
Motivace
Úspěch tréninku
Zdraví
Zábava

Proč používat měřiče tepové frekvence?

Každý sám si může určovat intenzitu svého tréninku a zároveň i instruktor může kontrolovat zda jezdíte správně a zbytečně nepřetěžujete organizmus.
Měření tepu není jen hlídání tepové frekvence, ale i silným motivačním nástrojem, napomáhající k rozvoji a dobré kondici srdečně cévního systému jedince a nejsou tedy jen výsadou vrcholového sportu. Nebylo by fajn vědět, že hodiny strávené na kole jsou kvalitním tréninkem?

Poznej svého instruktora
[3L] Již několik let se jak v Plzni, tak v celé ČR v různých sportovních centrech, jezdí na stacionárních kolech různých značek. Jsou centra, či sportovní a pohybová studia, kde se cítí člověk velmi dobře. Po stráveném čase v těchto centrech odchází příjemně unaven a psychicky uvolněn. Odchází s myšlenkou, že udělal něco pro své zdraví. Je však pravdou, že jsou centra a sportovní střediska, která z laického pohledu nesplňují některá hygienická pravidla a někteří instruktoři zapomněli, že nejezdí pro sebe a pro peníze, ale že jsou na hodině pro lidi.

[5L] S kolegyní Vlaďkou Johánkovou jsme během roku navštívili několik center v Plzni, Praze, Brně,Rokycanech nebo v polském Lublinu, kde se ,,jezdí kola´´ a byli jsme moc zklamáni. Neobhajuji teď Schwinn, přestože jsme oba dva držiteli tohoto certifikátu. Znám dost instruktorů, kteří jezdí s certifikáty různých školících zařízení a Spinningu nebo Indoor Cyclingu a jezdí tak, jak by se podle mého názoru a zdravého rozumu mělo. Proto si myslím, že by měl každý z Vás poznat alespoň trochu svého instruktora a udělat si svůj vlastní názor. Vyzkoušejte, jak různá studia, tak i různé instruktory, pravděpodobně budete překvapeni.

[8]

Zajímejte se, zdá má instruktor certifikát pro výuku jízdy (některá sportovní zařízení tyto certifikáty vystavují, včetně fotek instruktorů).
[7]


Ptejte se svých známých, kteří již na hodinách určitého instruktora jezdili.
[6]

POZOR! Instruktor, který má plné hodiny ještě nemusí vyhovovat právě Vám.
[9]

Pokud se o Vás před hodinou a během hodiny nezajímá, nezjišuje zda jste již někdy na kole jezdil(a), zda umíte nastavit kolo a pokud jste na kolo poprvé, jak jste na tom po fyzické stránce. Pokud instruktor půlku z celé hodiny sleduje zem pod sebe, svůj pulsmetr (když už ho vůbec má) a nebo se na sebe dívá do zrcadla, zřejmě si ani nevšimne, že má na hodině třeba osobu zdravotně indisponovanou, či ženu v jiném stavu. ASI NEBUDE ZROVNA TEN PRAVÝ!!!. Chraňte si své zdraví.
Hodina by měla pro Vás být zajímavá, měla by Vás bavit a po hodině by jste měli být příjemně unaveni, ale ne mrtví. Ani v posilovně si nenaložíte činku na Vaše maximum, aby jste váhu dvakrát zvedli a pak se nemohli týden hýbat.[10]

Uvědomte si, že jste sice žáky na hodině, instruktor není vševědoucí a nevidí do vás. řídí se naučenými postupy a přirozeným instinktem, ale do Vás nevidí a nemůže ani přesně znát Vaši fyzickou kondici. Proto se na každé hodině řiďte hlavně svým vlastním rozumem a v rámci možností i vlastním pulsmetrem. Zvažte zda by lektor měl znát Vaše případná zdravotní omezení. Nezapomínejte, že žádný sportovec nezačne cvičit na plno bez předchozího zahřátí, a že i Vás jako malé děti rodiče učili, že na kole se bez držení nejezdí. Uvědomte si i při cvičení či protahování, zda jsou všechny cviky pro Vás bez zdravotních rizik.
[1]
Závěrem bych chtěl dodat, že i vybavení studia, jako jsou sociální zařízení a sprchy, jsou nedílnou součástí vizitky, jak instruktora, tak celého studia. Sprchy kam se bojíte vlézt i v botách by měli jedním z dalších kritérií, podle kterých si sportovní centrum vybíráte. Kvalita kol a jejich pravidelná údržba je předpokladem Vaší bezpečné jízdy.

Přejeme Vám Všem hodně zábavných, účelných, ale hlavně bezpečných hodin ve Vámi vybraných centrech.

[11]

M3M Studio
Kollárova 19, Plzeň
www.m3mstudio.cz

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [229] : replace_text_format(Hledáte jednoduchý a motivační program, který Vám pomůže dosáhnout osobních cílů?
[11]
Schwinn® Cycling je…
Super efektivní kardio trénink, který přenáší zážitky ze skutečné jízdy na venkovním kole do fitness klubu. Snadno naučitelné pohyby se mění vzhledem k motivační hudbě.
Tempo hudby udává rychlost šlapání. Techniky jízdy napodobují stoupání do kopce, jízdu na rovině i nerovném terénu. Speciální brzdný systém a vybavení kola pomáhá při vytváření změn terénu a přináší zážitek ze skutečné jízdy. Trénink s neskutečnou skupinovou dynamikou je osvobozen od soutěživé povahy mezi účastníky, jelikož každý klient si určuje vlastní tepovou frekvenci a způsob tréninku.

5 důvodů, proč se přidat k jízdě!
Jednoduchost
Motivace
Úspěch tréninku
Zdraví
Zábava

Proč používat měřiče tepové frekvence?

Každý sám si může určovat intenzitu svého tréninku a zároveň i instruktor může kontrolovat zda jezdíte správně a zbytečně nepřetěžujete organizmus.
Měření tepu není jen hlídání tepové frekvence, ale i silným motivačním nástrojem, napomáhající k rozvoji a dobré kondici srdečně cévního systému jedince a nejsou tedy jen výsadou vrcholového sportu. Nebylo by fajn vědět, že hodiny strávené na kole jsou kvalitním tréninkem?

Poznej svého instruktora
[3L] Již několik let se jak v Plzni, tak v celé ČR v různých sportovních centrech, jezdí na stacionárních kolech různých značek. Jsou centra, či sportovní a pohybová studia, kde se cítí člověk velmi dobře. Po stráveném čase v těchto centrech odchází příjemně unaven a psychicky uvolněn. Odchází s myšlenkou, že udělal něco pro své zdraví. Je však pravdou, že jsou centra a sportovní střediska, která z laického pohledu nesplňují některá hygienická pravidla a někteří instruktoři zapomněli, že nejezdí pro sebe a pro peníze, ale že jsou na hodině pro lidi.

[5L] S kolegyní Vlaďkou Johánkovou jsme během roku navštívili několik center v Plzni, Praze, Brně,Rokycanech nebo v polském Lublinu, kde se ,,jezdí kola´´ a byli jsme moc zklamáni. Neobhajuji teď Schwinn, přestože jsme oba dva držiteli tohoto certifikátu. Znám dost instruktorů, kteří jezdí s certifikáty různých školících zařízení a Spinningu nebo Indoor Cyclingu a jezdí tak, jak by se podle mého názoru a zdravého rozumu mělo. Proto si myslím, že by měl každý z Vás poznat alespoň trochu svého instruktora a udělat si svůj vlastní názor. Vyzkoušejte, jak různá studia, tak i různé instruktory, pravděpodobně budete překvapeni.

[8]

Zajímejte se, zdá má instruktor certifikát pro výuku jízdy (některá sportovní zařízení tyto certifikáty vystavují, včetně fotek instruktorů).
[7]


Ptejte se svých známých, kteří již na hodinách určitého instruktora jezdili.
[6]

POZOR! Instruktor, který má plné hodiny ještě nemusí vyhovovat právě Vám.
[9]

Pokud se o Vás před hodinou a během hodiny nezajímá, nezjišuje zda jste již někdy na kole jezdil(a), zda umíte nastavit kolo a pokud jste na kolo poprvé, jak jste na tom po fyzické stránce. Pokud instruktor půlku z celé hodiny sleduje zem pod sebe, svůj pulsmetr (když už ho vůbec má) a nebo se na sebe dívá do zrcadla, zřejmě si ani nevšimne, že má na hodině třeba osobu zdravotně indisponovanou, či ženu v jiném stavu. ASI NEBUDE ZROVNA TEN PRAVÝ!!!. Chraňte si své zdraví.
Hodina by měla pro Vás být zajímavá, měla by Vás bavit a po hodině by jste měli být příjemně unaveni, ale ne mrtví. Ani v posilovně si nenaložíte činku na Vaše maximum, aby jste váhu dvakrát zvedli a pak se nemohli týden hýbat.[10]

Uvědomte si, že jste sice žáky na hodině, instruktor není vševědoucí a nevidí do vás. řídí se naučenými postupy a přirozeným instinktem, ale do Vás nevidí a nemůže ani přesně znát Vaši fyzickou kondici. Proto se na každé hodině řiďte hlavně svým vlastním rozumem a v rámci možností i vlastním pulsmetrem. Zvažte zda by lektor měl znát Vaše případná zdravotní omezení. Nezapomínejte, že žádný sportovec nezačne cvičit na plno bez předchozího zahřátí, a že i Vás jako malé děti rodiče učili, že na kole se bez držení nejezdí. Uvědomte si i při cvičení či protahování, zda jsou všechny cviky pro Vás bez zdravotních rizik.
[1]
Závěrem bych chtěl dodat, že i vybavení studia, jako jsou sociální zařízení a sprchy, jsou nedílnou součástí vizitky, jak instruktora, tak celého studia. Sprchy kam se bojíte vlézt i v botách by měli jedním z dalších kritérií, podle kterých si sportovní centrum vybíráte. Kvalita kol a jejich pravidelná údržba je předpokladem Vaší bezpečné jízdy.

Přejeme Vám Všem hodně zábavných, účelných, ale hlavně bezpečných hodin ve Vámi vybraných centrech.

[11]

M3M Studio
Kollárova 19, Plzeň
www.m3mstudio.cz

, 3551)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1,

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [237] : replace_text_format(

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1, [1L]Jelikož letos připadá první květnový mimopracovní den na pátek, tak můžu ještě před polednem vyrazit směr Lipník nad Bečvou, kde pojedu v sobotu první závod českého poháru v mtb marathonu. Do Lipníka nad Bečvou dorážím hodinku před oficiálním zahájením prezentace. Prohlédnu si náměstí, projdu nějaké stánky s cyklo doplňky a potom si ještě stihnu nakoupit nějaké jídlo, abych se vrátil zpátky do budovy místní knihovny, kde si vyzvednu startovní číslo s čipem a klasickou igelitku s letáky, pozvánkami na závody a jedním enduro- snackem. Potom už odjíždím do kempu v Hranicích, kde mám rezervovanou chatku. Ubytuju se, posvačím a v podvečer vyrážím lehce rozjet nohy podél řeky Bečvy do Lipníku. Počasí takřka ideální, jede se mi dobře, zastavím se ještě chvilku na náměstí, kde už se vše chystá na zítřejší start hlavního závodu. Kolem dvacáté hodiny se vracím do kempu.Následuje sprcha, decentní večeře, příprava „ionáku“ do camelbacku a hurá na kutě. Klasicky nemůžu dospat rána a už „straším“ někdy v půl pátý ráno a to bych mohl ještě v klidu minimálně dvě hodinky spát. Po ranní hygieně se cournu kempem, v klidu a pohodě se nasnídám, obléknu a vyrážím na biku, tentokrát po hlavní silnici směrem na Lipník nad Bečvou. Startuji v druhé vlně někde z prostředka startovního pole, s desetiminutovým odstupem na první vlnu. Po startu se snažím tlačit dopředu a to se mi i celkem daří, pár lidí mě předjete, ale spíš předjíždím já. Celý závod se mi jede dobře a do cíle, který je na hradu Helfštýn přijíždím v čase 4 hodiny 50 minut a nějakou tu sekundu. V celkovém pořadí končím na 175.místě z bezmála 800 startujících. Celkem jsem docela spokojený s umístěním i se svým výkonnem. Po vyhlášení výsledků a předání cen samotným Gary Fisherem a po tombole, ve které jsem klasicky nic nevyhrál.Author Šela Marathon jsem jel poprvé a tra celého závodu ve mně zanechala velmi dobrý dojem.Určitě se sem v budoucnosti rád vrátím.

V neděli následuje lehký kompenzační trénink. Nohy se točí celkem lehce a v pohodě a ani nebolí. V pondělí navečer mě čeká příjemná regenerační masáž.V úterý dopoledne se účastním pohodového neformálního malého závodu v přespolním běhu, odpoledne mě čeká trénink v zdv s intervaly zaměřenými na rychlostní vytrvalost. Ve středu jsem na cestě směrem Lužické hory-Kytlice. Ve čtvrtek v podvečer lehce rozjíždím nohy a jedu se podívat jak to vypadá v předvečer zahájení 10.ročníku Malevil Cupu, na který se moc těším. V pátek po obědě vyrážím na ranč na prezentaci a také si vyzvednout krásný dres Marathon Mana, kterého začínám právě v sobotu prvním závodem- Malevil Cupem.

[2l][5R]Pár minut před startem celkem fajn pokecám s Mirkem Špalkem a jde se na věc. Za téměř ideálního počasí je odstartován 10.ročník Malevil Cupu. Snažím se hned dostávat dopředu před prvním loukovým sjezdem a celkem se mi to i daří a sjezd není ani tolik zasekaný a nejede se vyloženě krokem, což je fajn.Další kilometry závodu jedu v nějaké menší skupince, které se mi potom daří ujet, abych před výjezdem na Hvozd dojel nějakou další skupinku. Ještě předtím se kousíček za půlmetrovým dropem lehce vyválím,když mi podjede na velkém kamenu přední kolo.Na Hvozdu začínám lehce křečovat, ale čeká mě technický sjezd, takže celkem pohoda. V dolní části sjezdu jdu přes řidítka, ale bike i já jsem oka, takže rychle nasednout na kolo a jede se dál.Akorát jsem ztratitl nejspíš gt tablety proti křečím, takže zbytek závodu to budu muset dát bez nich. Pod Luží opět křečuju, dokonce tak, že musím na pár okamžiků z biku. Potom to nějak rozjedu a daří se mi dojet další skupinku, kterou táhne Pavla Nováková z Merida Biking Teamu II.Už jsem pár desítek minut na suchu, takže si už docela přeju občerstovačku. Na ní rychle doplním camela, do pusy trochu soli, jeden banán a pokračujeme vesele dál.Před Milštejnem nastoupím další skupinku a pak už to jde celkem rychle. Za Mařenicema se mi daří v poslední ch lehčích vlnkách dojet pár dalších bikerů. V závěřečné smyčce před sjezdem na ranč, která je letos novinkou dojíždím a předjíždím ještě nějaké bikery, abych nakonec přijel do cíle na ranči v Heřmanicích v čase 5:47:25 a skončil celkově na 149.místě.Oproti loňsku, kdy jsem jel Malevil jako svůj první závod v životě jsem se zlepšíl o celou hodinu,takže z tohoto pohledu celkem spokojenost. V neděli se jedu podívat v rámci kompenzačního tréninku na první závod Pekla Severu-horskou časovku na Jedlovou horu a povzbudit tak kamaráda Jirku Kovaříka.

[6l]Po pondělím regeneračním volnu a úterní kompenzaci následuje středeční trénink v zdv se zaměřením na rychlostní vytrvalost v intervalech.Ve čtvrtek jedu darovat plazmu pěkně na pohodičku v kompenzaci. V pátek v podvečer lehce rozjíždím nohy před sobotním Podještědským maratonem na trase Liberec-Jablonec-Bedřichov-Liberec. Probouzím se do deštivé soboty a tak si říkám, že o bahýnko na sobotním závodě nebude nouze. Než dorazím do Svijanského Újezdu, d隝 ustává. Co mě ale netěši je- střílející řetěz.Starý je doma a novou kazetu sebou také nemám.Takhle to dopadá, když člověk projede kolo až pár minu před startem. No nic celý závod jedu se střílejícím řetězem a v druhém ročníku podještědského marathonu končím celkově na 16. místě s nějakými 21.minutami ztráty na vítěze.

[3l]Za krásného nedělního počasí jedu pohodový kompenzační trénink, abych si dal ještě v podvečer pohodovou vyjížďku na biku. Čeká mě týden dovolené a tak nemusím nikam spěchat s nějakým odjezdem domů a tak podobně a užívám si krásného prostředí Lužických hor. V pondělí dopoledne jedu trénink v základní vytrvalosti , trošku po Kokořínsku, trošku po Českém středohoří. Odpoledne si jedu do kolokrámu pro novou kazetu, abych v podvečer vyrazil na biku na radvanecké houpačky trochu potrénovat techniku do sing-trailu. Na úterním tréninku ve Šluknovském výběžku mě potkají celkem tři defekty. Jednou dávám náhradní duši, podruhé lepím a nafukuji pneu druhou bombičkou, třetí defekt mě potká kousek za Novou Hutí u hraničního rybníka.Třetí bombičku sebou už nevozím a tak se do Kytlice zlehky projdu. Zadní pneu je docela k.o. a vůbec originální pneu už jsou dle mého celkem odskákané a tak ve středu pořizuji nové slicky.

Ve středu navečer jedu naproti kamarádce Hance do České Lípy, abychom ve čtvrtek vyrazili na výlet přes Luž, do Jonsdorfu, Oybinu a potom přes Hvozd a Mařenice částečně po trase Malevilu, po kterém se mi už teď stýská. V sobotu si dávám ještě mini-výlet se známými přes Křižový Buk a pak s Alešem ještě na Jedlovou horu. V neděli jedu závod-půlmaraton okolo Liberce a končím celkově na 69.místě s časem těsně pod 3 hodiny. Večer se dozvídám výsledky Marathon Mana a po prvním závodě-Malevil Cupu jsem zatím na 34.místě, což mi dělá celkem radost.

V pondělí bych měl mít sice volno, ale jako bych tušil, že následující dny, bude škaredě a nebudu trénovat, tak si dávám za krásného počasí podvečerních 107 km v kopcích a následující den se mi to trochu zvrtlo a je z toho 186 kilometříků za 7 hodin 15 minut. Na jednu stranu jsem to trochu protáhnul, na druhou stranu je to nejspíš potřeba, jelikož akce „500 km v sedle“ klepe na dveře a bikové 24 hodinovky jakbysmet. Je potřeba trénovat dlouhodobou vytrvalost. Ve středu si dávám oraz a od čtvrtka je počasí na dvě věci. S malými pauzami prší téměř bez přestání a tak odpočívám a nabírám nové síly na nadcházející měsíc, který bude celkem nabitý.


[url=www.ondrej-vojtechovsky.cz/mytreneek/index.php?a=denik/page0&nick=Tomys]Můj tréninkový deník[/url]
)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [229] : replace_text_format([1L]Jelikož letos připadá první květnový mimopracovní den na pátek, tak můžu ještě před polednem vyrazit směr Lipník nad Bečvou, kde pojedu v sobotu první závod českého poháru v mtb marathonu. Do Lipníka nad Bečvou dorážím hodinku před oficiálním zahájením prezentace. Prohlédnu si náměstí, projdu nějaké stánky s cyklo doplňky a potom si ještě stihnu nakoupit nějaké jídlo, abych se vrátil zpátky do budovy místní knihovny, kde si vyzvednu startovní číslo s čipem a klasickou igelitku s letáky, pozvánkami na závody a jedním enduro- snackem. Potom už odjíždím do kempu v Hranicích, kde mám rezervovanou chatku. Ubytuju se, posvačím a v podvečer vyrážím lehce rozjet nohy podél řeky Bečvy do Lipníku. Počasí takřka ideální, jede se mi dobře, zastavím se ještě chvilku na náměstí, kde už se vše chystá na zítřejší start hlavního závodu. Kolem dvacáté hodiny se vracím do kempu.Následuje sprcha, decentní večeře, příprava „ionáku“ do camelbacku a hurá na kutě. Klasicky nemůžu dospat rána a už „straším“ někdy v půl pátý ráno a to bych mohl ještě v klidu minimálně dvě hodinky spát. Po ranní hygieně se cournu kempem, v klidu a pohodě se nasnídám, obléknu a vyrážím na biku, tentokrát po hlavní silnici směrem na Lipník nad Bečvou. Startuji v druhé vlně někde z prostředka startovního pole, s desetiminutovým odstupem na první vlnu. Po startu se snažím tlačit dopředu a to se mi i celkem daří, pár lidí mě předjete, ale spíš předjíždím já. Celý závod se mi jede dobře a do cíle, který je na hradu Helfštýn přijíždím v čase 4 hodiny 50 minut a nějakou tu sekundu. V celkovém pořadí končím na 175.místě z bezmála 800 startujících. Celkem jsem docela spokojený s umístěním i se svým výkonnem. Po vyhlášení výsledků a předání cen samotným Gary Fisherem a po tombole, ve které jsem klasicky nic nevyhrál.Author Šela Marathon jsem jel poprvé a tra celého závodu ve mně zanechala velmi dobrý dojem.Určitě se sem v budoucnosti rád vrátím.

V neděli následuje lehký kompenzační trénink. Nohy se točí celkem lehce a v pohodě a ani nebolí. V pondělí navečer mě čeká příjemná regenerační masáž.V úterý dopoledne se účastním pohodového neformálního malého závodu v přespolním běhu, odpoledne mě čeká trénink v zdv s intervaly zaměřenými na rychlostní vytrvalost. Ve středu jsem na cestě směrem Lužické hory-Kytlice. Ve čtvrtek v podvečer lehce rozjíždím nohy a jedu se podívat jak to vypadá v předvečer zahájení 10.ročníku Malevil Cupu, na který se moc těším. V pátek po obědě vyrážím na ranč na prezentaci a také si vyzvednout krásný dres Marathon Mana, kterého začínám právě v sobotu prvním závodem- Malevil Cupem.

[2l][5R]Pár minut před startem celkem fajn pokecám s Mirkem Špalkem a jde se na věc. Za téměř ideálního počasí je odstartován 10.ročník Malevil Cupu. Snažím se hned dostávat dopředu před prvním loukovým sjezdem a celkem se mi to i daří a sjezd není ani tolik zasekaný a nejede se vyloženě krokem, což je fajn.Další kilometry závodu jedu v nějaké menší skupince, které se mi potom daří ujet, abych před výjezdem na Hvozd dojel nějakou další skupinku. Ještě předtím se kousíček za půlmetrovým dropem lehce vyválím,když mi podjede na velkém kamenu přední kolo.Na Hvozdu začínám lehce křečovat, ale čeká mě technický sjezd, takže celkem pohoda. V dolní části sjezdu jdu přes řidítka, ale bike i já jsem oka, takže rychle nasednout na kolo a jede se dál.Akorát jsem ztratitl nejspíš gt tablety proti křečím, takže zbytek závodu to budu muset dát bez nich. Pod Luží opět křečuju, dokonce tak, že musím na pár okamžiků z biku. Potom to nějak rozjedu a daří se mi dojet další skupinku, kterou táhne Pavla Nováková z Merida Biking Teamu II.Už jsem pár desítek minut na suchu, takže si už docela přeju občerstovačku. Na ní rychle doplním camela, do pusy trochu soli, jeden banán a pokračujeme vesele dál.Před Milštejnem nastoupím další skupinku a pak už to jde celkem rychle. Za Mařenicema se mi daří v poslední ch lehčích vlnkách dojet pár dalších bikerů. V závěřečné smyčce před sjezdem na ranč, která je letos novinkou dojíždím a předjíždím ještě nějaké bikery, abych nakonec přijel do cíle na ranči v Heřmanicích v čase 5:47:25 a skončil celkově na 149.místě.Oproti loňsku, kdy jsem jel Malevil jako svůj první závod v životě jsem se zlepšíl o celou hodinu,takže z tohoto pohledu celkem spokojenost. V neděli se jedu podívat v rámci kompenzačního tréninku na první závod Pekla Severu-horskou časovku na Jedlovou horu a povzbudit tak kamaráda Jirku Kovaříka.

[6l]Po pondělím regeneračním volnu a úterní kompenzaci následuje středeční trénink v zdv se zaměřením na rychlostní vytrvalost v intervalech.Ve čtvrtek jedu darovat plazmu pěkně na pohodičku v kompenzaci. V pátek v podvečer lehce rozjíždím nohy před sobotním Podještědským maratonem na trase Liberec-Jablonec-Bedřichov-Liberec. Probouzím se do deštivé soboty a tak si říkám, že o bahýnko na sobotním závodě nebude nouze. Než dorazím do Svijanského Újezdu, d隝 ustává. Co mě ale netěši je- střílející řetěz.Starý je doma a novou kazetu sebou také nemám.Takhle to dopadá, když člověk projede kolo až pár minu před startem. No nic celý závod jedu se střílejícím řetězem a v druhém ročníku podještědského marathonu končím celkově na 16. místě s nějakými 21.minutami ztráty na vítěze.

[3l]Za krásného nedělního počasí jedu pohodový kompenzační trénink, abych si dal ještě v podvečer pohodovou vyjížďku na biku. Čeká mě týden dovolené a tak nemusím nikam spěchat s nějakým odjezdem domů a tak podobně a užívám si krásného prostředí Lužických hor. V pondělí dopoledne jedu trénink v základní vytrvalosti , trošku po Kokořínsku, trošku po Českém středohoří. Odpoledne si jedu do kolokrámu pro novou kazetu, abych v podvečer vyrazil na biku na radvanecké houpačky trochu potrénovat techniku do sing-trailu. Na úterním tréninku ve Šluknovském výběžku mě potkají celkem tři defekty. Jednou dávám náhradní duši, podruhé lepím a nafukuji pneu druhou bombičkou, třetí defekt mě potká kousek za Novou Hutí u hraničního rybníka.Třetí bombičku sebou už nevozím a tak se do Kytlice zlehky projdu. Zadní pneu je docela k.o. a vůbec originální pneu už jsou dle mého celkem odskákané a tak ve středu pořizuji nové slicky.

Ve středu navečer jedu naproti kamarádce Hance do České Lípy, abychom ve čtvrtek vyrazili na výlet přes Luž, do Jonsdorfu, Oybinu a potom přes Hvozd a Mařenice částečně po trase Malevilu, po kterém se mi už teď stýská. V sobotu si dávám ještě mini-výlet se známými přes Křižový Buk a pak s Alešem ještě na Jedlovou horu. V neděli jedu závod-půlmaraton okolo Liberce a končím celkově na 69.místě s časem těsně pod 3 hodiny. Večer se dozvídám výsledky Marathon Mana a po prvním závodě-Malevil Cupu jsem zatím na 34.místě, což mi dělá celkem radost.

V pondělí bych měl mít sice volno, ale jako bych tušil, že následující dny, bude škaredě a nebudu trénovat, tak si dávám za krásného počasí podvečerních 107 km v kopcích a následující den se mi to trochu zvrtlo a je z toho 186 kilometříků za 7 hodin 15 minut. Na jednu stranu jsem to trochu protáhnul, na druhou stranu je to nejspíš potřeba, jelikož akce „500 km v sedle“ klepe na dveře a bikové 24 hodinovky jakbysmet. Je potřeba trénovat dlouhodobou vytrvalost. Ve středu si dávám oraz a od čtvrtka je počasí na dvě věci. S malými pauzami prší téměř bez přestání a tak odpočívám a nabírám nové síly na nadcházející měsíc, který bude celkem nabitý.


[url=www.ondrej-vojtechovsky.cz/mytreneek/index.php?a=denik/page0&nick=Tomys]Můj tréninkový deník[/url]
, 3542)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1,

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [237] : replace_text_format(

)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [288] : get_article(stdClass)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [34] : get_article_list(010, 12, where T.TYPE='12' and A.PRIVATE='F', ARTICLE_TYPE=12)Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php on line 826
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/functions.php [826] : preg_replace(~([\w-\.]+@[\w-\.]+\.[\w]{2,4})~im, $1, A jak se da prosim predem prihlasit na celou serii? Predem dekuji za odpoved. David C.
)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/menu.php [508] : replace_text_format(A jak se da prosim predem prihlasit na celou serii? Predem dekuji za odpoved. David C.
, 0, , )

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/menu.php [431] : last_forum/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/menu.php [23] : get_find/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [37] : get_page(

Článkycelý článek (540)   diskuse (0)   hodnoceni (2.25) 


 celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.56) 


 celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.11) 


 celý článek (540)   diskuse (0)   hodnoceni (2.69) 


 celý článek (539)   diskuse (0)   hodnoceni (2.03) 


 


trénink

02.02.2011 - Pavel Horálek -

celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.17) 


 celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.14) 


 celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.06) 


 celý článek (541)   diskuse (8)   hodnoceni (2.13) 


 celý článek (538)   diskuse (5)   hodnoceni (2.38) 


 


1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-75

 )Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
bikebase.sksvojkov.cz/main.php?NEWS=1&RESET&ARTICLE_TYPE=12
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/cls_advert.php on line 47
Debug:
/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/cls_advert.php [47] : mt_rand(0-1)

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/menu.php [112] : __construct()

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/menu.php [24] : get_header(Array, )

/home/users/haven/sksvojkov.cz/sub/bikebase/main.php [37] : get_page(

Článkycelý článek (540)   diskuse (0)   hodnoceni (2.25) 


 celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.56) 


 celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.11) 


 celý článek (540)   diskuse (0)   hodnoceni (2.69) 


 celý článek (539)   diskuse (0)   hodnoceni (2.03) 


 


trénink

02.02.2011 - Pavel Horálek -

celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.17) 


 celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.14) 


 celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.06) 


 celý článek (541)   diskuse (8)   hodnoceni (2.13) 


 celý článek (538)   diskuse (5)   hodnoceni (2.38) 


 


1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-75

 )Array
(
  [SCREEN_W] => 
  [SCREEN_H] => 
  [BIKEBASE] => Array
    (
      [lang] => CZ
    )

  [ARTICLE_LIST_START] => 0
)


Array
(
  [NEWS] => 1
  [RESET] => 
  [ARTICLE_TYPE] => 12
)
Bikebase.cz

Články


celý článek (540)   diskuse (0)   hodnoceni (2.25) 

 
celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.56) 

 
celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.11) 

 
celý článek (540)   diskuse (0)   hodnoceni (2.69) 

 
celý článek (539)   diskuse (0)   hodnoceni (2.03) 

 
trénink
02.02.2011 - Pavel Horálek -
celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.17) 

 
celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.14) 

 
celý článek (537)   diskuse (0)   hodnoceni (2.06) 

 
celý článek (541)   diskuse (8)   hodnoceni (2.13) 

 
celý článek (538)   diskuse (5)   hodnoceni (2.38) 

 
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-75
 
© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 0
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif